Spotify azhurnon ekranin bazë me podkaste, zbulime dhe një histori të luajtjes

Do të na pëlqejë Apple Music por duhet të kuptoni se sa mirë funksionon Spotify. Dhe është se gjigandi i gjelbër i muzikës streaming ka qenë në këtë për një kohë të gjatë, dhe nëse diçka na pëlqen është se nuk varet nga një azhurnim iOS siç ndodh me Apple Music për të përfshirë funksione, diçka që është mjaft interesante meqenëse na lejon të kemi lajme më rregullisht. Tani ato po azhurnohen përsëri në mënyrë që të na ofrojnë një ndërfaqe më të dobishme. Ekrani bazë azhurnohet me lajmet, zbulimet dhe historikun e shikimeve të podcastit. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtij azhurnimi të ri.

Duhet thënë që ridizajnimi po hapet pak nga pak, ata nuk kanë nevojë të azhurnojnë aplikacionin dhe ne do ta shohim atë në aplikacionet tona gjatë këtyre ditëve. Siç është njoftuar në blogun e kompanisë, ata duan që ndërfaqja e re të na lejojë të gjejmë audion që "duam" në një mënyrë më të lehtë dhe më intuitive. Ndryshimet e reja që do të gjejmë janë:

  • Udhëtoni prapa në kohë: Rizbuloni gurët e çmuar të humbur në historinë tuaj të dëgjimit me një seksion të ri "Luajtur kohët e fundit", ku përdoruesit mund të kthehen pas në kohë dhe të shfletojnë deri në tre muaj histori të luajtjes. Përdoruesit Premium dhe Falas në të gjithë botën do të jenë në gjendje të shfletojnë këngë individuale dhe episodet e luajtura kohët e fundit, si dhe listat e dëgjimit, albumet dhe shfaqjet nga të cilat janë luajtur.
  • Shko te podcast të reja dhe të papërfunduara- Përdoruesit Premium mund të shikojnë episode të reja dhe të rëndësishme podcast direkt brenda ekranit të ri fillestar. Episodet e reja do të shënohen me një pikë blu dhe episodet që kanë filluar tashmë do të tregojnë një shirit progresi që do të na tregojë se çfarë na mungon për ta përfunduar audion.
  • Zbuloni më shumë muzikë- Përdoruesit Premium nuk do të humbasin asnjë titull të vetëm nga artistët që duan. Tani, ju do të shihni një widget të ri brenda aplikacionit në krye të ekranit bazë kushtuar rekomandimeve të orientuara drejt zbulimit, të personalizuara për shijet tona.

Një rimodelim që padyshim do ta bëjë më të lehtë kalimin tonë përmes aplikacionit Spotify. Deri tani e dini, nëse jeni përdorues të Spotify, qëndroni të sintonizuar pasi në ditët në vijim do të shihni këto ndryshime në ekranin kryesor të aplikacionit tuaj iOS. Dhe ti, A preferoni Spotify apo Apple Music?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.