Spotify vazhdon të investojë në podcasting me tabela të reja

Grafikët e rinj të podcastit në Spotify

L podcast që nga fillimi i pandemisë ato janë bërë një argëtim gjithnjë e më i kërkuar për të gjitha grupmoshat. Shumëllojshmëria e përmbajtjes dhe larmia e 'podcasters' e bën atë një mundësi më shumë për të kaluar kohën ndërsa bëni sport ose pushoni, për shembull. Kjo kthesë në popullaritet është e njohur nga kompanitë e mëdha dhe si Apple ashtu edhe Spotify, ndër të tjera, po investojnë në azhurnimin e platformave të tyre për të akomoduar revolucionin e podcastit. Me këtë rast, Spotify ka nisur Grafikët e podkasteve sipas vendeve ashtu si ato janë në dispozicion me këngët. Ato janë në dispozicion në disa vende dhe do t'i përshtaten gjeografisë botërore në të ardhmen.

Spotify vazhdon të rrisë podkaste me tabela të reja

Duke dalë sot në 26 tregje në Spotify për pajisjet mobile (iOS dhe Android), listat jo vetëm që do të ndajnë trendet më të shpejta të podcastit të momentit me përdoruesit, por gjithashtu do të rendisin shfaqjet më të njohura në të gjithë rajonin tuaj. Bazuar në numrin e dëgjuesit e fundit

Përmes një njoftimi për shtyp Spotify njoftoi mbërritjen e grafikët e podcastit në Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Brazili, Gjermania, Meksika dhe Zvicra. Këto do të jenë vendet e para që do të jenë në gjendje të shohin në të njëjtën mënyrë që bëjnë me këngët, podcast në trend, në rritje dhe lëvizja e tyre e popullaritetit. Shigjetat e kuqe dhe të gjelbërta tregojnë nëse podcast-i në fjalë është rritur ose ka rënë në renditjen e më të dëgjuarve.

Përveç kësaj, ajo shoqërohet me ardhjen e a ueb special dedikuar ekskluzivisht për podcast. Në të mund të shihni renditjen, si dhe klasifikimin e tyre sipas kategorive me një Spotify modern, të thjeshtë dhe të kujdesshëm. Por kjo faqe në internet është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara, për momentin.

Ndihmësi i Spotify
Artikulli i lidhur:
Asistenti virtual i Spotify fillon të mbërrijë në iOS

Me këtë risi Spotify kthehet sidomos në podcast. Disa vende si Shtetet e Bashkuara kanë funksione të ndryshme rreth këtij lloji të përmbajtjes dhe listave të dëgjimit: podkastet më të njohura, episodet më të njohura, statistika më specifike për secilin nga episodet dhe mënyra të reja për të ndarë përmbajtjen në rrjetet sociale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.