Nomad Base Station Pro, çfarë mund të ishte dhe kurrë nuk ishte AirPower

Nomad ka bërë ditën e shumë prej nesh që ende shpresojnë se Apple një ditë do të na befasojë me bazën e saj AirPower. Ajo bazë "magjike" që premtoi të karikonte pajisjet tona kudo që t'i vendosnim, pa pasur nevojë të matnin pozicionin e saktë në milimetër, u anulua nga Apple pas muajsh pritje, por atë që Apple nuk ishte në gjendje të bëjë Nomad e ka arritur me Base Station Pro tuaj.

Një bazë që bën vërtet atë që nuk e bëri baza e AirPower: një sipërfaqe në të cilën mund të vendosim deri në tre pajisje, me orientimin që duam, në pozicionin që duam dhe ato do të rimbushen. Ndërsa të tjerët thjesht kanë imituar modelin e bazës AirPower, ky Base Station Pro përqendrohet në atë që është e rëndësishme: funksionalitetin e tij. Ju tashmë mund të rezervoni në faqen e internetit të Nomad dhe ne ju tregojmë detajet më poshtë.

Baza e re Nomad ka lindur nga bashkëpunimi me Aíra, krijuesi i FreePower, teknologjisë mbi të cilën bazohet ky Base Station Pro i ri. Me një dizajn që na kujton shumë bazat konvencionale të Nomad që patën një sukses në shitje pas anulimit të baza AirPower, duke përdorur të njëjtat materiale premium (lëkure dhe alumini), kjo bazë e re Ka mundësinë e rimbushjes deri në tre pajisje në të gjithë sipërfaqen e saj, me një fuqi prej 5W për secilën pajisje. Nuk ka karikim të shpejtë pa tel, çmimi që duhet të paguani për lehtësinë e mos-goditjes në pozicionin ku e lini iPhone-in tuaj. Gjithashtu lejon karikimin e AirPods me kutinë e re të karikimit pa tel. Përfshirë në kuti është një ngarkues 27W Power Delivery USB-C për të furnizuar bazën.

Ju mund të regjistroheni në faqen e internetit të Nomad (lidhje) për keni më shumë informacion në lidhje me çmimet dhe datën e lëshimit të produktit, dhe prodhuesi ka premtuar më shumë informacion gjatë muajit nëntor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.