Stacioni i Motit Netatmo, një plotësues për shtëpinë tuaj

Stacioni

Ata prej jush që ndjekin iPhone News do ta dinë tashmë që si adhurues të mirë të teknologjisë, na pëlqen ta kemi shtëpinë tonë të lidhur me të ashtuquajturat pajisje Interneti i Gjërave. Dhe midis termostateve, bazave, dritave, kamerave dhe sensorëve të të gjitha llojeve akoma për diçka tjetër: a Stacioni i motit.

Vulë cilësore

Sot, që një produkt të jetë i suksesshëm, ai duhet të hyjë përmes syve, diçka për të cilën Netatmo ka qenë në dijeni kur prodhon këtë stacion. Dy modulet (brenda dhe jashtë) vijnë brenda alumini në stilin më të pastër të Apple, të gjitha të kombinuara me detaje të bardha, kështu që nuk përplasen fare në një tavolinë pranë një iMac, për shembull. Cilësia e ndërtimit është e hollë dhe në çdo kohë është shumë e qartë për ne se kemi të bëjmë me një produkt premium.

Në kutinë do të gjejmë një moduli i brendshëm (Mund të blejmë module shtesë për dhoma të ndryshme) dhe një modul të jashtëm që duhet ta vendosim të mbrojtur nga dielli dhe shiu për të marrë matje më të besueshme. Instalimi zgjat dy ose tre minuta dhe drejtohet në mënyrë të përsosur nga aplikacioni i rinovuar së fundmi Netatmo pasi merr të dhënat e lidhjes WiFi nga iPhone-i ynë për një rehati më të madhe.

Aplikacioni është gjëja e rëndësishme

Ka shumë stacione moti në treg, por i lidhur me nivelin e Netatmo ka vetëm një. Ne kemi sinkronizuar në minutë me serverat e vetë kompanisë të gjitha pajisjet tona dhe në internet të dhënat për t'i konsultuar ata, por në rast se akoma donim më shumë, duhet përmendur se do të marrim njoftime në iPhone kur ka ndonjë ngjarje të rëndësishme si cilësia e dobët e ajrit ose presioni shumë i lartë atmosferik.

Produktet_netatmo

Ndërsa është e vërtetë që versioni 1 i aplikacionit dukej i vjetëruar, është e drejtë të thuhet se me versionin 2 ne kemi marrë një dizajn që përputhet me produktin. Elementë të pastër, të dhëna të ekspozuara mirë dhe të gjitha opsionet në ekranin e iPhone tonë. Dhe para se ta harroj, përmende atë punon së bashku me termostatinose nga Netatmo për t'ju ofruar të dhëna reale, jo të internetit për temperaturën e jashtme, të cilat përmirësojnë efikasitetin.

Për ata që duan të mbledhin të gjitha të dhënat për klimën në zonën e tyre, përveç atyre paketa kryesore e përbërë nga dy stacionet (e brendshme + e jashtme), Netatmo gjithashtu ofron një pluviometër që lidhet po aq lehtë në bazën qendrore dhe ruan të gjitha të dhënat e reshjeve në re. Shtë e qartë se është një trill dhe jo një domosdoshmëri, por personalisht mendoj se ia vlen çdo euro që kushton për arsyet e shpjeguara në këtë artikull, dhe për dashamirët e IoT ose meteorologjisë një kënaqësi për ta përdorur atë.

Vlerësimi ynë

redaktues-përmbledhje
Moti Netatmo (Lidhja e AppStore)
Moti Netatmofalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.