Nomad Base Station Stand, vendosni një bazë vertikale në jetën tuaj

Nomad kthehet me një bazë vertikale të karikimit pa tel: Qëndrimi i stacionit bazë. Me dy mbështjellje të pavarura 10W dhe metal dhe lëkurë si elemente prodhuese, Kjo bazë ka një dizajn që ju bën të dashuroheni që në momentin e parë kur e shihni, dhe ju premtoni besnikëri të përjetshme sa më shpejt që të filloni ta përdorni. Ne e kemi testuar atë dhe ne do t'ju tregojmë të gjitha detajet.

Cilësi superiore dhe dizajn

Kur jeni duke kërkuar për një aksesor teknologjik, në shumë raste ajo që mbizotëron është funksionaliteti i tij, por në një treg aq të ngopur sa bazat e karikimit pa tel, dizenjimi dhe cilësia e materialeve janë bërë faktorë diferencialë që përfundojnë duke ju bërë të vendosni për një beton modeli Nomad dëshironte të merrte rrugën e ofrimit të produkteve që funksionojnë mirë, natyrisht, por që dallojnë nga shumica dërrmuese duke hyrë në tregun "Premium", por me të vërtetë premium. Këtu nuk ka asnjë plastikë që duket si metal, ose plastikë që duket si lëkurëNe po flasim për një trup të bërë tërësisht prej alumini me një fund të anodizuar në atë që Apple do ta quante "gri hapësinore" dhe një jastëk lëkure të vërtetë për të vendosur iPhone tuaj sipër.

Nëse zhytemi në specifikimet teknike të bazës, ajo ka dy mbështjellje ngarkimi, 10W secila, të cilat do të lejojnë që iPhone të rimbushet si vertikalisht ashtu dhe horizontalisht, dhe ndryshe nga bazat e tjera të ngjashme, Nomad është kujdesur që spiralja e poshtme të vendoset mjaft e ulët për të rimbushur AirPods dhe AirPods Pro me kutitë e karikimit pa tel. Te punosh kërkon një karikues 18W, i cili përfshihet në kuti (diçka për të marrë parasysh kur vlerësoni çmimin e këtij ngarkuesi) dhe një kabllo me gjatësi 2 metra që Nomad gjithashtu ka dashur të jetë jashtë zakonshme, duke ofruar një kabllo najloni të thurur.

Për t'i dhënë një dobësi asaj që Nomad përfshin në kutinë, na mungon vetëm fakti që Nomad kishte vendosur të përfshinte një karikues USB-C në vend të USB-A që sjell, i cili do të na lejojë ta përdorim atë në një udhëtim për karikimin e shpejtë të iPhone. Ne rikthim Ai përfshin një karikues me një prizë amerikane dhe dy adaptorë, për Mbretërinë e Bashkuar dhe pjesën tjetër të Evropës, kështu që nëse shkojmë jashtë nuk do të kemi nevojë të blejmë pajisje shtesë, thjesht ndërrohuni në përshtatësin e karikuesit.

Të rehatshme dhe të gjithanshme

Edhe pse shumica e karikuesve pa tel janë horizontale, të kesh një karikues vertikal është jashtëzakonisht i rehatshëm dhe na ofron shumë më tepër mundësi. Të jesh në gjendje të rimbushim iPhone-in tonë vertikalisht na lejon të shohim njoftime pa qenë e nevojshme të marrësh telefonin, falë faktit që me çdo njoftim ekrani do të ndizet. Ne madje mund të bëjmë thirrje FaceTime dhe të shikojmë përmbajtje multimediale tani që videot vertikale janë kaq në modë. Nëse duam të shohim një serial ose film, ose një video në YouTube, mund të bëjmë gjithashtu, pasi baza e rimbush iPhone në një pozicion horizontal.

Rimbushja e AirPods nëse ata kanë një kuti karikimi pa tel është gjithashtu e mundur, siç treguam më parë, dhe këtu hyn në lojë një nga karakteristikat e bazës: LED i tij i karikimit. AirPods kanë një LED të vogël që tregon se po karikohen por fiket pas disa sekondash, kështu që LED në bazë do të na informojë se ngarkesa është e saktë. Me siguri më shumë se një herë keni hasur në surprizën e pakëndshme që AirPod-et tuaja nuk janë karikuar kur i lini në bazë, diçka që nuk do të ndodhë këtu sepse do të dini në çdo kohë nëse rimbushja po funksionon apo jo.

Nëse të kesh një LED të shqetëson sepse nuk i duron dot dritat në komodinën tënde para gjumit, qetësohu sepse ky Base Station Stan nga Nomad Ai përfshin një sensor të dritës që rregullon intensitetin e LED, dhe nëse dhoma është e errët intensiteti i saj zvogëlohet në mënyrë që të mos jetë i bezdisshëm. Isshtë i njëjti sistem që Nomad përfshin në Base Station Apple Watch Edition që unë kam përdorur për muaj me radhë në komodinën time, dhe LED nuk shqetëson aspak.

Artikulli i lidhur:
Analiza e NOMAD Base Station, ngarkuesi pa tel që kufizohet me përsosmërinë

Mendimi i redaktorit

Easyshtë e lehtë të biesh në gabim të vlerësosh vetëm gjërat për ato që bëjnë, pa marrë parasysh detajet që i rrethojnë. Një bazë karikimi përdoret për të rimbushur pajisjen tuaj, dhe bëjeni atë me masat përkatëse të sigurisë në mënyrë që të mos prishet, por nga atje ka detaje të panumërta që e bëjnë një bazë pikërisht atë, ose diçka tjetër që nuk keni mend ta vendosni në pajisjen tuaj tryezë zyre ose komodinë tuaj. Kjo stacion stacioni i bazës nomade kujdeset edhe për detajet më të vogla, nga materialet (metali dhe lëkura) te përfundimet e shkëlqyera, duke kaluar përmes një sensori të dritës për të modifikuar intensitetin e LED-it të karikimit, ose të përfshijë ngarkuesin e murit 18W dhe një najlon të thurur kabllo ku te tjeret vendosin kabllo te lire. Funksionimi i tij është i përsosur, si ai i shumë bazave të tjera, por në detaje është unik, Dhe kjo ka një çmim: 99,99 € në Macnificos (lidhje)

Qëndrim i stacionit bazë të nomadit
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • materiale
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn dhe materiale premium
 • Dy mbështjellje të pavarura prej 10W secila
 • Rimbushja vertikale dhe e pirguar
 • Rimbush AirPods me kutinë e karikimit pa tel
 • Përfshihet karikuesi 18W
 • Përfshihet kabllo karikimi najloni e thurur

Contras

 • Ju mungon një portë USB për të rimbushur një pajisje tjetër

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.