Standardet e para konfirmojnë 2 GB RAM të iPhone SE

Shpejtësia e iPhone iPhone Ekziston (të paktën) një informacion që Apple e harron sa herë që paraqet një pajisje: sa RAM ka? Për të mos ndryshuar, në kohën kur kompania e mollëve prezantoi iPhone SE Ai foli për procesorin e tij A9 dhe bashkë-procesorin M9 që i lejon atij të përdorë "Hey Siri!" në çdo kohë, ata folën për kamerën 12Mpx dhe regjistrimin 4K, ata folën për Apple Pay, por ata nuk thanë sa RAM ka. Tani, falë pikave të para, ne tashmë i dimë.

IPhone 6s dhe iPhone 6s Plus ishin telefonat e parë inteligjentë në mollë (në tableta ato përdoren tashmë nga iPad Air 2 që nga viti 2014) që përfshinin 2 GB RAM. Ne nuk mund të themi se iPhone 6 dhe më herët ishin gabim me 1 GB RAM, por duhet të pranohet që një koncert tjetër është një frymë e freskët në iOS. Siç e kemi përmendur në artikuj të tjerë, duket se Apple mësoi mësimin e iPhone 5c dhe ata kanë vendosur që ta bëjnë iPhone SE një telefon zotëri, kështu që ata kanë mbledhur të njëjtën gjë 2 GB RAM që kanë vëllezërit e tyre më të mëdhenj.

IPhone SE ka 2 GB RAM, por disa mangësi

Standardet e para të iPhone SE

Por jo të gjithë janë lajm i mirë. Ka disa pika që disa përdoruesve nuk do t'i pëlqejnë aspak, siç janë sa vijon:

 • Kamera FaceTime 1.2Mpx me hapje ƒ / 2,4. Nuk është fundi i botës, por ne nuk kishim lëshuar se me cilën aparat fotografik të përparmë barazohen ato specifikime. Nuk është e njëjtë me iPhone 5s, por kamera që u montua në iPhone 5 në shtator 2012.
 • Prek ID e gjeneratës së parë. Këtë e dinim. Në faqen e internetit të Apple kushtuar iPhone SE ata nuk përmendën asgjë të gjeneratës së dytë mund të nënkuptojë vetëm se nuk ishte i njëjti Touch ID që përdorin iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus. Brezi i dytë është më i shpejtë, si dhe më i sigurt në zbulimin e më shumë detajeve në strukturën e majave të gishtave.
 • Nuk ka barometër. Barometri mund të jetë në ndihmë për të matur aktivitetin tonë sportiv, por nuk do të jetë e mundur të bëhen këto matje me iPhone SE.

Ajo që mbase kompenson të gjitha mangësitë e tij është se ajo ka një çmim mjaft konkurrues. Duke ditur gjithçka që dimë, a jeni i interesuar për iPhone SE apo preferoni të blini një iPhone 6s?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   oski30 dijo

  Pa hezitim unë do të ndryshoj iPhone tim 6 për një 5 GB 64se.
  Për ekran të madh unë kam iPad

 2.   Claudiawsk dijo

  Unë nuk do ta ndryshoja iPhone 6s Plus për SE, por nëse është një dhuratë e mirë për gruan time ose për një nga fëmijët e mi, ai ka një çmim të mirë dhe specifikime të mira, vetëm se koha e fytyrës bie shpejt.

 3.   Jose Bolado dijo

  Më duket mollë e turpshme, a vendos një gb Ram në një plus 6 dhe dy në 5se?
  Ata po qeshin në fytyrën tonë .. Seriozisht! Ata po bëjnë çmos për të bërë që ju të ndryshoni iPhone tuaj çdo vit, unë e ndryshoj iPhone për një ose dy vjet .. Por pse e dua teknologjinë, jo pse duhet të duroj GLAG që kur iOS 9 doli dhe për shkak të GB të Ram nuk funksionon ashtu si duhet.
  Unë e kam dashur iOS 9.3, si betat ashtu edhe atë zyrtar tani për tani, por unë kam një iPad Pro dhe nuk e shoh aq të qetë sa 6 plusët e mi, nuk e di nëse dikush e ka vërejtur.