Volumi i Statusbar-it na lejon të kontrollojmë vëllimin e iPhone-it tonë nga ekrani

statusbarvolum

Aktualisht në Cydia mund të gjejmë një numër i madh ndryshimesh që na lejojnë të rregullojmë shiritin e statusit të iPhone tonë. Ndër më të njohurit ne gjejmë Zeppelin që na lejon të ndryshojmë logon e operatorit tonë, StatusHUD që na tregon nivelin e vëllimit, Alkaline për të ndryshuar vizatimin e baterisë, PlayMe2 na tregon këngën dhe artistin në shiritin e statusit, StatusBarWeather that na tregon informacione për motin. dhe kështu mund të jemi një kohë e mirë.

Shiriti i statusit është bërë prej kohësh një nga përparësitë kryesore të zhvilluesve të shkuljeve. Sot do të flasim për një shkulje të ngjashme me StatusHUD, e cila na tregon kontrollin e volumit në shiritin e statusit, por ndryshe nga kjo, StatusbarVolumen na lejon ta modifikojmë duke rrëshqitur gishtin në ekran.

Relativisht së fundmi, YouTube azhurnoi aplikacionin e tij duke modifikuar mënyrën se si shfaqet kontrolli i volumit sa herë që e ndryshojnë atë në aplikacionin e tyre. Në vend që të tregojë një ndërfaqe që zë një pjesë të madhe të ekranit dhe nuk na lejon të shohim videon, YouTube na paraqet një vijë në shiritin e statusit që nuk ndërhyn në ekran.

Volumi i statusit na tregon të njëjtën ndërfaqe, në pjesën e sipërme të pajisjes, por gjithashtu ju lejon të ndryshoni volumin duke rrëshqitur gishtin në kontrollin e volumitNë këtë mënyrë, duhet të shtypim vetëm një herë në butonat e volumit në mënyrë që të shfaqet ndërfaqja e re dhe të mund të modifikojmë volumin sipas dëshirës tonë.

Duke qenë një shkulje që integron në sistem është në dispozicion në të gjitha aplikacionet. Në mënyrë që ajo të funksionojë siç duhet, ne duhet të çaktivizojmë kontrollin e volumit të pajisjes duke përdorur butonat e destinuar për këtë, përmes seksionit Tingulli brenda Cilësimeve. Volumi i Statusbar është në dispozicion falas në repon BigBoss dhe mbështetet që nga iOS 8.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.