SteelSeries ka shoferin e saj të ri Nimbus + gati për pajisjet Apple

Nimbus +

Çdo gjë që është me cilësi të pajisjeve të markave të palëve të treta të pajtueshme me Apple, ato janë të mirëseardhura. Shtë e vërtetë që falë azhurnimeve të fundit të kompanisë, tani mund të përdorim drejtuesit e PlayStation 4 dhe Xbox One në pajisjet tona Apple, por jo të gjithë kanë tastiera të tilla në shtëpi.

SteelSeries ka shitur kontrolluesin e saj Nimbus të përputhshëm me Apple për një kohë të gjatë. Tani lëshoni një version të ri të përmirësuar, dhe me Certifikimi MFi. Lajm i mirë, pa dyshim.

Pesë vjet më parë, SteelSeries njoftoi levë e saj të parë Nimbus në përputhje me iPhone, iPad dhe Apple TV. Tani kompania po përgatitet të nisë një version të ri të Nimbus të quajtur «Nimbus +«, E cila duket të jetë shumë e ngjashme me kontrolluesin aktual Stratus Duo, por të çertifikuar Made For iPhone (MFi).

Ky kontrollues i ri sapo është shfaqur në sistemin e miratimit ANATEL, ekuivalent me FCC të Brazilit. Ky trup ka shpërndarë një seri fotografish dhe dokumentesh të këtij levë të re, të cilat zbulojnë pajtueshmërinë me pajisjet Apple dhe madje edhe një port rrufe në anën e pasme për të karikuar baterinë e saj të brendshme.

Ashtë një Stratus Duo, për pajisjet Apple

Nga ajo që mund të shihet në këto dokumente, Nimbus + duket pothuajse identike me modelin Stratus Duo, i cili punon vetëm me Windows dhe pajisjet Android dhe rimbushet përmes një porte Micro-USB. SteelSeries me siguri ka vendosur të përdorë emrin Nimbus + për versionin MFi për të shmangur konfuzionin me modelin aktual dhe për të përmirësuar lidhësin Rrufeja.

Mund të çiftëzohet me një pajisje iOS pa tel përmes Bluetooth 4.1. Sipas manualit të rrjedhur, levë Nimbus + është në përputhje me iPhone 6 dhe versionet e mëvonshme, iPad Air 2 dhe versionet e mëvonshme, Brezi i 7-të iPod touch y Apple TV HD dhe 4K. Edhe pse nuk përmendet, ndoshta funksionon me kompjutera nga Apple.

Ashtu si kontrolluesi Stratus Duo, Nimbus + ka një bllok D-drejtimi 8, katër butona veprimi, dy levë analoge, butona "Menu" dhe "Home" dhe tregues LED. A priori duket i njëjti kontrollues, versioni i Apple. Ne do të presim për fillimin e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.