AirPods Studio do të përdorë çipin U1 për të zbuluar pozicionin e kufjeve

Disa ditë më parë, ne botuam imazhet e para se si mund të jetë Studio AirPods, kufjet e reja mbi vesh që Apple ka planifikuar lançimi në muajt e ardhshëm dhe ata mund ta shihnin dritën zyrtarisht në prezantimin e iPhone 12 (me pak fat).

Sipas rrjedhjeve të fundit në lidhje me këto kufje, Studio AirPods do të menaxhohet nga çipi U1, një çip që, ndër të tjera, do të jetë përgjegjës për përcaktimin se si po përdoren nga përdoruesi, informacion që u botua disa muaj më parë, por deri më tani nuk e dinim se si Apple do ta menaxhonte atë.

Sipas L0vetodream, një nga filtrat me shkallë më e lartë e goditjes në javët e fundit Ndryshe nga John Prosser, kufjet premium të Apple do të integrojnë çipin ultra të gjerë U1, një çip që mund ta gjejmë edhe në iPhone 11 dhe Apple Watch Series 6, por jo në iPad Pro 2020.

 

 

Në një tjetër nga cicërimat që postoi disa orë më parë, L0vetodream shprehet se një muaj më parë ai pohoi se çipi U1 do të bëhej një pjesë e rëndësishme e ekosistemit të përgjithshëm të Apple synohet të përdoret për të përcaktuar distancën dhe drejtimin. Në rastin e AirPods Studio, ky çip do të kontrollojë automatikisht pozicionin e kufjeve për të zbuluar nëse i kemi vendosur në mënyrë korrekte.

Në këtë mënyrë, nevoja që përdoruesit kanë për të shikoni në cilën anë korrespondon secila kufje Ai do të zhduket pasi që ne do të jemi në gjendje t'i vendosim ato në çfarëdo mënyre në kokën tonë, sistemi është i ngarkuar të përcaktojë nëse duhet të ndryshojë kanalet audio ose t'i mbajë ato siç janë. Lidhur me çmimin e këtyre pajisjeve, pritet që ato të arrijnë në treg rreth 350 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.