Stormtroopers qëndrojnë rreth Fortnite për disa ditë

Stormtrooper-Fortnite

Djemtë në Epic Games, përmes lojës së tyre të yjeve, Fortnite, fillojnë periodikisht promovime jo vetëm që lidhen me filma të tillë si John Wick o Avengers: Lojë Fundi, por edhe me lojëra si Borderlands 3. Tani është radha e Jedi Star Wars: Renditja e rënë, një lojë e re nga universi i Star Wars në dispozicion për PC, PS4 dhe Xbox.

Epic Games ka arritur një marrëveshje me Electronics Arts për të promovuar këtë lojë të re Star Wars dhe për ta festuar atë, ajo u vë në dispozicion të gjithë përdoruesve lëkura e ushtarit perandorak, një lëkurë që nuk vjen me ndonjë shtesë dhe është në dispozicion për 1.500 dollarë.

Nëse përveç luajtjes së iPhone ose iPad keni edhe një PC dhe keni blerë ose keni ndërmend të blini Star Wars Jedi: Fallen Order para 30 Nëntorit, kemi lajme të mira, pasi mundeni merrni këtë lëkurë falas për sa kohë që blini lojën përmes Dyqanit Epic Games.

Çmimi i lëkurës, 1.500 dollarë, rreth 15 euro, disi më pak nëse bëjmë blerje nga një platformë tjetër përveç iOS, pasi çmimet e dyqanit Fortnite në iOS janë më të shtrenjta se platformat e tjera si PS4, Xbox ose Android, një ekosistem ku nuk kalon saktësisht përmes Play Store , për kështu që ju nuk duhet të paguani ndonjë komision.

Me ardhjen e episodit 2 të Fortnite, i cili korrespondon me sezonin 11, të gjithë ata që blejnë pasazhin e betejës do të marrin 1.500 gjela, për të qenë në gjendje të blejnë pasazhin tjetër të betejës. Filmi i ri Star Wars do të dalë në treg më 19 Dhjetor, kështu që ka të ngjarë që ushtari Perandorak të jetë përsëri në dispozicion në Fortnite, kështu që nëse keni mundësi ta kapni tani, nuk duhet ta lini të shpëtojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.