Paketa Office për iPhone tani ju lejon të vizatoni ose shkruani shënime

Microsoft-office-për-iOS

Paketa Office aktualisht është grupi më i mirë i aplikacioneve të automatizimit të zyrës që mund të përdorim për të shkruar dokumente, për të krijuar fletëllogaritëse dhe për të krijuar prezantime në çdo pajisje, qofshin ato smartphone, kompjuter ose tablet. Megjithëse në iOS mund të gjejmë Pages, Numrat dhe Keynote, këto aplikacione të Apple ende nuk na ofrojnë të gjitha opsionet për të cilat mund të jemi mësuar me paketën Microsoft, por për shumë përdorues është më se e mjaftueshme.

Microsoft sapo ka lansuar një azhurnim të ri të Word, Excel dhe Powerpoint të përqendruar kryesisht në iPhone, pasi na lejon të bëjmë vizatime direkt në aplikacion duke përdorur një gisht ose majë shkruese, por gjithashtu na lejon të nxjerrim në pah tekstin, të bëjmë shënime, të shkruajmë me dorë ... Janarin e kaluar Microsoft azhurnoi këto tre aplikacione duke shtuar mbështetje për të qenë në gjendje të bëni vizatime në aplikacion duke përdorur gishtin ose Apple Pencil.

Si zakonisht, si të gjitha aplikacionet e Microsoft, Word, Excel dhe Powerpoint janë në dispozicion për shkarkim falas, me të cilin mund të modifikojmë ose modifikojmë ndonjë skedar pa pasur nevojë të përdorim një pajtim në Office 365, edhe pse me disa kufizime.

Çfarë ka të re në Microsoft Word për iPhone

 • Përdorni gishtin tuaj për të shkruar, vizatuar dhe theksuar me mjetet në skedën e re Vizato (vetëm iPhone).
 • Gëzoni një fleksibilitet më të madh për të ruajtur dhe hyrë në dokumentet tuaja me Citrix.

Çfarë ka të re në Microsoft Excel për iPhone

 • Përdorni gishtin tuaj për të shkruar, vizatuar dhe theksuar me mjetet në skedën e re Vizato (vetëm iPhone).
 • Gëzoni një fleksibilitet më të madh në ruajtjen e fletëve tuaja dhe përdorimin e tyre me Citrix.

Çfarë ka të re në Microsoft Powerpoint për iPhone

 • Përdorni ikonën e kërkimit në shirit për të kërkuar ndonjë tekst në prezantimin tuaj.
 • Përdorni gishtin tuaj për të shkruar, vizatuar dhe theksuar me mjetet në skedën e re Vizato (vetëm iPhone).
 • Gëzoni një fleksibilitet më të madh për të ruajtur dhe hyrë në prezantimet tuaja me Citrix.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.