Syzet AR të Apple mund të lëshohen në vitin 2022

Nuk është e qartë për mua sa kohë kemi folur për mundësinë e Apple që të lëshojë syzet e saj të realitetit të shtuar dhe gjithashtu nuk e kam të qartë nëse ky do të jetë një produkt që del në treg një ditë, por sigurisht media siç është DigiTimes vazhdoni të vini bast për të dhe tani me një datë dy vjet nga tani, specifikisht ato do të lansohen sipas këtij mediumi gjatë vitit 2022

Zinxhirët e furnizimit do të kontribuojnë materialet, zhvillimi dhe përbërësit për këto gota. Zhvillimi i syzeve kërkon më shumë punë sesa mendojmë dhe më shumë kur flasim për Apple që ka vetëm "një shans" për të nisur sepse nëse dështon, kritikat bien nga të gjitha anët.

Thashethemet e fundit që u shfaqën në media ato që paralajmëruan është se lëshimi i këtyre syzeve AR ishte përgatitur për vitin e ardhshëm. Logjikisht kjo nuk besojmë se është e mundur për shkak të shumë faktorëve dhe kjo është kur DigiTimes shfaqet duke e mohuar atë Mark Gurman, i cili deklaroi se një lëshim pritej vitin e ardhshëm.

Rrjedhjet, thashethemet, lëshimet e mundshme dhe lajme të tjera në lidhje me këto syze të realitetit të shtuar nga Apple kanë qenë mes nesh për një kohë të gjatë dhe burimet zakonisht paralajmërojnë gjithmonë për një lançim në të ardhmen. Nuk ishte më shumë se një vit që u tha për të njëjtën 2020, por padyshim që kjo nuk do të jetë e mundur pothuajse me sigurinë totale kështu që do të jetë koha të vazhdojmë të presim nëse një nga këto vite përfundon duke konfirmuar këtë çështje të syzeve AR ose përfundimisht hidhet plotësisht dhe është përfolur për 2022.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.