Syzet AR të Apple vazhdojnë të jenë objekt i thashethemeve

Ne kemi qenë me disa thashetheme dhe lajme për disa muaj që i referohen mbërritjes ose prezantimit të mundshëm të syze me realitet te shtuar te mollesNë fakt, ne e kemi parë këtë thashethem në mesin e mediave të specializuara për një grusht të mirë vitesh dhe pak nga pak mundësia reale që këto të përfundojnë të paraqiten po merr formë.

Disa ditë më parë u komentua për bashkëpunimin e mundshëm me Valve për projektin dhe për një kohë të gjatë është thënë që do të shohim disa nga këto syze të reja në vitin 2020, por për momentin nuk ka detaje reale dhe ne duhet të vazhdoni të prisni për të specifikuar mbërritjen e mundshme, të dhënat priten aktualisht në muajt e ardhshëm dhe disa syze reale në një periudhë të shkurtër kohe.

Syzet VR
Artikulli i lidhur:
Një mjet në iOS 13 zbulon syzet AR të Apple

Koha që përcaktohet mund të na çojë për të parë këto syze nuk është shumë specifike sot dhe ndërsa analisti Ming-Chi Kuo vazhdon duke thënë se deri në mes të vitit të ardhshëm do të shohim disa detaje të këtyre syzeve dhe se në vitin 2021 do të kemi prototipet e para nga e njëjta. Lajmet më të fundit tregojnë se deri në vitin 2022 nuk do të kemi detaje për këto dhe se ka shumë të ngjarë që ata të kenë në mendje të fillojnë një model shumë më i hollë dhe më i stilizuar i syzeve për 2023, kështu që nuk kemi mjaft me një model që shtohet një tjetër ...

Nga Informacioni Disa drejtues janë takuar me punonjësit e Apple duke treguar detajet e këtyre syzeve të mundshme AR. Syzet e Apple do të prezantohen në vitin 2022 dhe vitin tjetër do të lansohet një model me këtë dizajn të ri. Pjesët e fundit të syzeve së bashku me patentat që janë shfaqur gjatë viteve tregojnë interesimin e Apple për këtë produkt, por ne në të vërtetë nuk kemi asgjë konkrete për këtë dhe tani me dy modele të supozuara në tryezë Kjo do ta komplikonte çështjen pak më shumë, ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   thiago dijo

    Detaji është, dhe për ata prej nesh që tashmë përdorin syze me recetë, si do të bëhet, sepse të shkosh në kinema dhe të shikosh një film në 3D nuk është e rehatshme për ne, duke mbajtur syze mbi të tjerët.