Të gjitha lajmet për beta 4 të iOS 16

iOS 16 vazhdon rrugëtimin e tij në periudha beta. Softueri i ri i Apple hyri në një fazë dje me publikimin e beta të katërt për zhvilluesit. Kjo është përveç tre versioneve beta të mëparshme, të cilat janë të vjetruara, dhe beta publike që përdoruesit e tjerë mund të kenë akses. A një grusht risish, të cilën e analizojmë më poshtë, futeni në iOS 16 dhe iPadOS 16 me beta e katërt.

Lajme interesante në beta 4 të iOS 16

Së pari, ne gjejmë lajme në Mesazhe. Ky softuer i ri, mbani mend, i lejon përdoruesit të fshijnë dhe modifikojnë mesazhet kur ato tashmë janë publikuar. Në këtë beta të katërt, ajo që modifikohet janë kohët maksimale për secilën nga këto çështje. Tani e tutje, ju mund të fshini mesazhe deri në 2 minuta, një ndryshim i madh duke pasur parasysh se në beta e tretë ishte 15 minuta. Nga ana tjetër, numri i herë ne mund të modifikojmë një mesazh është caktuar në pesë, secila prej tyre e dukshme në formën e historisë së mesazheve.

Artikulli i lidhur:
Janë lëshuar versionet e katërt beta të iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16 dhe macOS Ventura

Në vazhdim me lajmet, aplikacioni postë ai gjithashtu ka shtuar një konfigurim ku përdoruesi mund të vendosë "vonesën" me të cilën dërgohet mesazhi. Në këtë mënyrë i lëmë pak a shumë kohë "zhbëni" një dërgesë. Janë propozuar opsione për 10, 20 ose 30 sekonda.

Nga ana tjetër, iOS 16 në beta e tij të katërt gjithashtu integron veçori të reja CarPlay me një gamë të re të madhe sfondesh të reja. Zhvilluesit gjithashtu janë lejuar të fillojnë testimin e veçorisë 'Aktivitete të drejtpërdrejta' e cila u shpall në WWDC në qershor dhe deri më tani nuk kemi mundur ta shohim në veprim.

Një mesazh i ri informacioni integrohet kur përdorni "Modaliteti i tabelës" në macOS Ventura beta 4 me të cilin iPhone ose iPad mund të përdoret si një aparat fotografik i jashtëm duke përdorur kamerat komplekse të përparme për të shfaqur të gjithë tabelën në format horizontal. Është shtuar gjithashtu një tutorial për të përfituar sa më shumë nga pozicioni i iPhone për të përmirësuar pamjen.

Risi të tjera në nivelin e dizajnit vijnë në beta 4 të iOS 16. Midis tyre, përmirësime vizuale në aplikacionin Cilësimet, një rrëshqitës volumi më i madh kur ndryshojmë volumin kur jemi në aplikacionin Music, a ridizajnimi i miniaplikacionit të riprodhimit në ekranin bazë ose butoni i ri i disponueshëm për "Shto miniaplikacion" në ekranin fillestar.

Së fundi, aplikacioni Health është modifikuar, duke treguar se sa hapësirë ​​zë çdo seksion brenda aplikacionit. Gjithashtu, ata janë integruar dy opsione të reja të sfondit në ekranin bazë dhe një dizajn të ri gjatë modifikimit të ekranit bazë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.