Të gjitha lajmet në iOS 10.2 Beta 1

ios-10-2-2

Dje Apple lëshoi ​​dy azhurnime për iOS, nga njëra anë njëra që korrigjoi një defekt me aplikacionin Health (10.1.1), pa kaluar ndonjë beta të mëparshme, dhe pak më vonë lëshoi ​​Beta-n e parë të asaj që do të jetë madhësia e saj e radhës azhurnim për iOS 10, posaçërisht iOS 10.2. Ky version i ri përfshin shumë përmirësime me opsione të reja konfigurimi, emoji të rinj, sfonde të reja dhe më shumë lajme që detajojmë më poshtë me imazhe.

Wallpapers të reja

Apple dukej se harroi të përfshinte sfondet me të cilat bëri prezantimin e iPhone të ri 7 dhe 7 Plus, dhe i është dashur koha për t’i përfshirë, sepse nuk do të zgjas deri në iOS 10.2 kur të arrijnë te të gjithë përdoruesit, dhe vetëm ata të cilët kanë smartphone të rinj. Ato nuk janë të përfshira në iPad ose iPhone 6s Plus tim, kështu që mendoj se është më se e konfirmuar që vetëm iPhone 7 dhe 7 Plus do të jenë në gjendje të përdorin këto sfonde zyrtare, edhe pse nëse ju pëlqen ata nuk vuajnë sepse i keni në dispozicion në kjo lidhje. Pyetja që me siguri shumë prej jush i bëjnë vetes është: A janë këto fonde të animuara? Fatkeqësisht jo.

ios-10-2-4

Emoji të ri

Alwaysshtë gjithmonë bukur të jesh në gjendje të shijosh emoji të ri, veçanërisht kur disa janë aq spanjollë sa paella, ose aq ekspresivë sa një fytyrë e përzier. iOS 10.2 përfshin një grusht të mirë të emoji-ve të reja, përveç sa më sipër mund të shohim gënjeshtarin dhe fytyrën që kthehet nga e qeshura. Më shumë simbole që rrisin katalogun tashmë të gjerë të disponueshëm dhe që nëse i dërgoni një pajisjeje që nuk e ka atë version, iOS ose Android, ato nuk do të shfaqen siç duhet.

ios-10-2-3

Aplikacioni Widget për Video

Një aplikacion vendas për iOS ka një widget të ri dhe është gjithashtu mjaft praktik. Tani e tutje të vazhdoni të luani videon që po shikonit Thjesht duhet të bëni 3D Touch në aplikacionin Videos dhe widget-i do të shfaqet me shkurtoren. Mund ta vendosni në Qendrën e Njoftimeve për të hyrë shpejt në videot tuaja.

ios-10-2-1

Risitë e tjera

 • Opsion i ri për të mbajtur cilësimet në aplikacionin e kamerës dhe për të mbajtur cilësimet që keni përdorur herën e kaluar
 • Opsion i ri për të hyrë në vlerësimin e yjeve në Apple Music
 • Ikonë e re kur lidhni kufjet Bluetooth pranë baterisë
 • Opsione të reja të hyrjes për butonin e fillimit
 • Efekt i ri "Festimi" në aplikacionin Mesazhet
 • Opsion i ri për të renditur listat e muzikës sipas titullit, llojit të listës ose datës kur e keni shtuar

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gersam Garcia dijo

  Ajo që ju e quani "fytyrë që kthehet nga e qeshura" dhe që e keni theksuar ka qenë në Emojis që nga fillimi i kohës ...

  1.    Luis Padilla dijo

   Ishte një gabim gjatë krijimit të imazhit, ai është vetëm imazhi pranë tij, e njëjta fytyrë por e anuar

 2.   Pepillo dijo

  Epo, pas azhurnimit nuk i marr fondet e reja

  1.    Luis Padilla dijo

   Siç them në artikull, vetëm iPhone 7 dhe 7 Plus

 3.   NanoGG dijo

  Emojitë e reja nuk më shfaqen, as simboli i kufjeve Bluetooth… ..

 4.   1000 hrc dijo

  Unë kam një iphone 7 dhe e vërteta është se marr gjithçka që vendoset në faqe, faleminderit shumë për kontributin, nëse gjej diçka të re ..

 5.   Alfredo Pena dijo

  Mirëdita, unë ende kam problemin e aplikimit për shëndetin dhe motin, kur dua t'i hap ato mbyllen automatikisht, kjo ndodh kur kam gjuhën spanjolle dhe rajonin e Republikës Dominikane.

 6.   Lel dijo

  Tani qendra e njoftimeve mban mend skedën e fundit ku keni qenë, ajo nuk ju kthen më gjithmonë në pjesën e njoftimeve