Të gjitha lajmet e iOS 14.5 në video

Lëshimi i iOS 14.5 po afron, gjë që do të jetë pa asnjë dyshim azhurnimi më i rëndësishëm për iOs 14 që nga fillimi i tij, dhe ne ju tregojmë se cilat janë më të rëndësishmet, si ta zhbllokoni iPhone-in tuaj me një maskë.

Ne tashmë jemi një javë larg ngjarjes së Apple në të cilën pothuajse me siguri do të shohim iPad Pro të ri, ndoshta iPad mini të ri dhe nuk e dimë nëse AirTags, AirPods 3 të ri dhe kush e di se çfarë tjetër është e re. Pas ngjarjes, ka më shumë gjasa që iOS 14.5 Release Kandidati të dalë në treg, Beta më e fundit e këtij versioni të ri për iPhone dhe iPad, dhe një javë më vonë, pothuajse me siguri versioni përfundimtar që do të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit e iPhone dhe iPad . Çfarë ka të re në këtë azhurnim për ta bërë atë kaq të rëndësishëm? Epo, shumë, por mbi të gjitha mundësia e zhbllokimit, së fundmi, iPhone ynë që mban maskën bie në sy.

Kjo do të jetë e mundur falë Apple Watch, i cili gjithashtu duhet të azhurnohet në watchOS 7.4, i cili do të lëshohet njëkohësisht me iOS 14.5. Por ne do të kemi gjithashtu Emoji të ri, pajtueshmërinë e rrjeteve 5G me DualSIM, menunë e re "Objekte" brenda aplikacionit Kërko, pajtueshmërinë me kontrolluesin Dualsense për PS5 dhe X Box Seria X, bateria e rikuperuar për iPhone 11, zgjidhja e problemit që disa përdorues kishin me ekranet që tregonin një farë ngjyre të gjelbër, përmirësime në Maps, zëra të rinj Siri në disa gjuhë, etj. Ne jua tregojmë atyre në video dhe ju shpjegojmë se si funksionojnë ato më të rëndësishmet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   laura dijo

    Kur del në Kolumbi?