Të gjitha lajmet e serisë së re të Apple Watch 7 nga Apple

Seri e re Apple Watch 7

El ngjarja e djeshme Ai kishte për qëllim disa produkte të reja Big Apple. Sipas thashethemeve, Apple Watch do të ishte një nga pajisjet që do të merrte më së shumti ndryshime, madje u fol për një ridizajnim të thellë. Megjithatë, Seria Apple Watch 7 nuk e dha atë ndryshim të thellë në një nivel vizual dhe për këtë arsye shumë përdorues u frustruan nga thashethemet e muajve të fundit. Ora e re e Apple ka një ekran më të madh, numra të rinj të personalizueshëm dhe ngarkim më të shpejtë se brezat e mëparshëm. Ne ju tregojmë të gjitha lajmet në lidhje me këtë pajisje të re më poshtë.

Seria Apple Watch 7 me një ekran me 40% më pak korniza

Të gjithë ekranin: Apple Watch Series 7 me 40% më pak korniza

Një nga qëllimet që Apple i vë vetes me lansimin e një Apple Watch të ri është rritja e ekranit. Në këtë rast, ata bëjnë jehonë se janë rritur Zona e ekranit 50% në krahasim me Apple Watch Series 3. Ata janë autorizuar për të hequr kornizat dhe për të zgjeruar ekranin, duke zvogëluar kornizat me 40% dhe duke arritur një 20% më shumë shikim sesa në Serinë 6.

Dallimi në madhësitë e Apple Watch Series 3, 6 dhe 7

Apple njoftoi sot Apple Watch Series 7, duke shfaqur një ekran të ridizajnuar Always-on Retina me një zonë dukshëm më të madhe të ekranit dhe skaje më të holla, duke e bërë atë ekranin më të madh dhe më të përparuar ndonjëherë.

Ekrani i Apple Watch Series 7 është një Ekran OLED Retina gjithmonë i ndezur e cila është ridizajnuar duke pasur skaje më të holla. Në fakt, sensori i prekjes dhe paneli OLED tani banojnë në një pjesë të vetme, kështu që trashësia e ekranit është zvogëluar, duke zënë më pak hapësirë ​​dhe duke ofruar mundësi të tjera optimizimi për pjesën e brendshme të pajisjes.

Ky ekran Retina vazhdon të mbështesë opsionin "Gjithmonë aktiv", i cili lejon që ekrani të jetë gjithmonë në shfaqje të informacionit të vlefshëm. Në fakt, Apple Watch Series 7 dhe ekrani i tij tani është 70% më i ndritshëm në ambiente të mbyllura kur e keni aktivizuar këtë veçori.

Seria 7 Paraqitja e panelit të ekranit dhe prekjes

Dizajni shkon përtej ekranit

Për Apple, dizajni shkon përtej ekranit. Pritet një dizajn plotësisht i rinovuar, duke braktisur kthesat për të hapur rrugën për një kuti më katrore në stilin e iPhone 12. Megjithatë, ajo që kemi është një Apple Watch Series 7 me një dizajn të vazhdueshëm ku qëndron ekrani i lakuar dhe një shasi e fortë. Ajo rezistencë arrin edhe në pjesën e përparme ku është prekur gjithashtu për të rritur ngurtësinë e ekranit.

Marrja e një ekrani më të madh gjithmonë të ndezur Retina ka nënkuptuar risi në aspektet themelore të dizajnit. Dhe kjo gjithashtu i ka lejuar ata të marrin forcën e xhamit të përparmë në nivelin tjetër.

Kutia dhe ridizajnimi i ri i Apple Watch Series 7

Xhami i përparmë mbi ekran është modifikuar duke e bërë atë më të fortë dhe rezistente ndaj goditjeve. Në nivelin e të dhënave, kjo gotë është 50% më e trashë se Apple Watch Series 6, kështu që a priori është dy herë më rezistente. Ata vazhdojnë të certifikojnë rezistencë ndaj pluhurit, ujit dhe goditjeve, si në brezat e mëparshëm. Në nivelin ujor është rezistente deri në 50 metra të thellë.

Dizajni i përgjithshëm i Serisë 7 dallohet për të qoshe të lëmuara, të rrumbullakosura plus një Ana refraktive e ekranit. Kjo skaj zbulon fundin e ekranit dhe fillimin e vetë kutisë. Kjo ju lejon të luani me sferat që mund të zënë të gjithë ekranin në mënyrë që të optimizoni hapësirën në dispozicion.

Dy numrat e rinj të personalizuar janë përfshirë gjithashtu për të optimizuar madhësinë e ekranit: Duo Contour and Modular.

EKG në Apple Watch Series 7

Mirëmbajtja e opsioneve shëndetësore: EKG, O2 dhe rrahjet e zemrës

Seria Apple Watch 7 nuk përfshin sensorë të rinj të shëndetit. Në fakt, të gjithë sensorët e Serisë 6. mirëmbahen. Midis tyre ne gjejmë mundësinë e kryeni elektrokardiogramë në plumbin I, merrni rrahjet e zemrës dhe matni ngopjen e oksigjenit në gjak. Këto të dhëna analizohen përmes watchOS 8 dhe lejojnë dërgimin e njoftimeve te përdoruesi ose përmes rekomandimeve ose njoftimeve.

Përditësimi watchOS 8 prezanton ndryshime të reja në nivelin Shëndetësor siç është zbulimi i numrit të frymëmarrjeve në minutë të cilat i shtojnë si parametër për analizën e gjumit. Seria 7 gjithashtu mbështet funksionin e ridizajnuar të Crash Detection të sistemit të ri operativ që do të dalë në javët e ardhshme.

Një sistem i ri karikimi më i shpejtë 33%

Sistemi i ri i karikimit të Apple Watch Series 7 është 33% më shpejt se Seria 6. Në fakt, Apple premton se me një karikim 8-minutësh, të dhënat e gjumit 8-orësh mund të regjistrohen. Factshtë një fakt i madh pasi shumë përdorues ngarkojnë orën gjatë natës për të pasur një bateri në mëngjes, duke e privuar veten nga monitorimi i gjumit që siguron informacionin përkatës për përdoruesin.

Ky sistem i ri është për shkak të Kabllo karikimi USB-C që ka integruar Apple Në Serinë 6. Përveç kësaj, theksohet se vetëm Seria 7 është në përputhje me këtë karikim të shpejtë, madje edhe me kabllon e ri, pjesës tjetër të orëve do t'i duhet koha e zakonshme për të ngarkuar plotësisht baterinë e tyre.

watchOS 8 në Apple Watch Series 7

Shoqëruesi i përsosur për Apple Watch Series 7: watchOS 8

watchOS 8 është sistemi i ardhshëm operativ i Apple për Apple Watch tuaj. Kur Apple Watch Series 7 fillon nisjen, ata tashmë do ta kenë të instaluar këtë sistem si parazgjedhje. Risitë qëndrojnë mbi të gjitha në aplikacione që ju lejojnë të rrisni funksionalitetin e pajisjes y sfera të reja që ju lejojnë të personalizoni orën.

Midis tyre, ekziston një sferë e re që integron fotot në modalitetin e portretit të marra me iPhone, lehtësinë me të cilën dërgohen imazhet në Mesazhe ose integrimin e çelësave për të hapur dyer të zgjuara. Gjithashtu u shtua Mënyrat e përqendrimit të cilat janë cilësime të paracaktuara për të shmangur shpërqendrimet kur kryejmë detyra të ndryshme. Të gjitha këto karakteristika do të sigurojnë që Apple Watch Series 7 të mund të japë performancën e tij më të mirë në veçoritë kryesore.

Çfarë ka të re në watchOS 8

Aksesorë për orën e re të Apple

Rripat e rinj janë lëshuar gjithashtu për Apple Watch Nike dhe Hermès. E rinovuar Nike Sport Loop përfshin tre ngjyra të reja dhe përfshin logon dhe tekstin e logos Nike Swosh të përfshira në pëlhurën e rripit. Ky rrip shkon me çelësin e ri Nike Bounce që ka animacione të personalizuara që lidhen me lëvizjen e kyçit të dorës, Kurorën Dixhitale ose prekjen në ekran.

Në Apple Watch Hermès ato janë përfshirë Qarku H y la Tour Gourmette Double që i japin një prekje magjepsjes orës së re inteligjente të mollës së madhe. Ky i fundit i bën homazhe gjerdanëve të Hermès të viteve 30 me lidhje që janë gërshetuar në lëkurë të zhdërvjellët. Ngjyra të reja u shtohen këtyre dy shiritave të rinj për rripat ekzistues të Hermès Classic, Attelage dhe Jumping.

Përfundimet e serisë së re të Apple Watch 7

Disponueshmëria dhe përfundimet e Apple Watch Series 7

Seria Apple Watch 7 është në dispozicion në dy madhësi: 41mm dhe 45mm, si në brezat e mëparshëm. Përfundimi është në dispozicion në çelik inox, alumin ose titan. Katër ngjyra të reja ofrohen brenda përfundimit të aluminit: E Gjelbër, Blu, (PRODUKT) E KUQ, Yll i Bardhë dhe Mesnatë.

Do të jetë në dispozicion këtë vjeshtë dhe do të fillojë nga $ 399. Përveç kësaj, Apple ka vendosur të tregtojë përveç Serisë 7, Serinë 6 (nga 279 dollarë), SE (Nga 299 €) dhe Serinë 3 (nga 219 €).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Scl dijo

  Kjo është, një orë që nuk shton asgjë të re në krahasim me serinë 6.

 2.   Joa dijo

  Scl Duket se nuk e keni lexuar artikullin.
  Nuk ka përmirësime që u thanë në thashethemet (për të cilat janë thashethemet). Unë kam një 6 dhe nuk do ta blej 7 ……. Por të them që është e njëjta orë… ai karikon 30% më shpejt ... ekran i ri i përmirësuar… dhe diçka tjetër…. Nuk është një punë e madhe, por është jo e njejta ore.