Të gjitha lajmet që Google prezantoi me Google Pixel të ri

produkte të reja-google

Pak më shumë se 24 orë më parë, djemtë nga Mountain View prezantuan zyrtarisht modelet e reja të smartphoneve, risia kryesore e të cilave është ndryshimi i emrit nga Nexus në Pixel. Në këtë mënyrë, Google braktis familjen Nexus, një familje që doli në treg në 2010 me Nexus One të prodhuar nga HTC. Me këto terminale Google duket se dëshiron të konkurrojë plotësisht në kategorinë e lartë të telefonave inteligjentë ku aktualisht gjejmë Samsung dhe Apple, pasi që kompanitë e tjera që kanë provuar më parë (LG, Sony, HTC ...) nuk kanë pasur sukses. Por jo vetëm që pamë modelet e reja të smartphone të Google, por kompania gjithashtu paraqiti disa nga propozimet që kishte njoftuar në Google I / O të mbajtur në maj.

Faqja e Google

Google Home është pajisja me të cilën Google dëshiron të konkurrojë me Alexa të Amazon. Kjo pajisje që aktivizohet nga komanda «Ok Google» na lejon të marrim informacione në lidhje me dyshimet që kemi në lidhje me parashikimin e motit, orarin, gjendjen e trafikut në një zonë të qytetit na lejon të shtojmë përkujtesa në axhendën tonë, të lexojmë titujt e lajmeve të fundit, kontrollon automatizimin e shtëpisë të shtëpisë sonë. Ne gjithashtu mund ta përdorim atë si një altoparlant për smartphone-in tonë nëse duam të luajmë muzikë në pajisjen tonë.

Google Wifi

Google Wifi është një router inteligjent me të cilin djemtë nga Mountain View ata nuk dëshirojnë që asnjë zonë e shtëpisë sonë të ketë probleme me sinjalin. Logjikisht me një pajisje të vetme mund të mos e mbulojmë të gjithë shtëpinë, prandaj ato mund të blihen në paketa me 2 ose 3 njësi. Google Wifi shpërndan sinjalin në të gjithë shtëpinë në përputhje me nevojat e lidhjes. Nëse në dhomën e ndenjes po shijojmë Netflix dhe në dhomën e gjumit një person tjetër po këshillohet me postën, Google Wifi do të drejtojë gjerësinë e bandës në dhomën e ndenjes në mënyrë që ajo të mos pësojë probleme të luajtjes. Google Wifi është si një përsëritës i sinjalit inteligjent.

Chromecast Ultra

Chromecast Ulta është bast i Google në mënyrë që përdoruesit të munden shijoni përmbajtje 4K dhe HDR në televizionet tuajapër sa kohë që ato janë të pajtueshme. Kjo pajisje nuk është më aq e lirë sa Chromecast, pasi që nëse duam të marrim një do të duhet të paguajmë 79 euro. Ndryshe nga modelet e mëparshme, kjo pajisje e re ka një lidhje RJ-45, e njohur më mirë si Ethernet, lidhje që nuk mund ta gjenim në modelet e mëparshme të Chromecast.

Pamja e ëndrrave

Syzet nuk janë më prej kartoni. Google ka ndërruar karton për leckë dhe plastikë lançoni syzet tuaja të realitetit virtual që do t'ju lejojë të konvertoni çdo terminal me mbështetjen e Daydream, si Pixel dhe Pixel XL të ri, në pajisjet e realitetit virtual. Daydream View do të dalë në treg me një kontroll xhiroskopi për të kontrolluar përmbajtjen që luhet në terminalin tonë, në mënyrë që të mos kemi nevojë të heqim dhe të vendosim syzet për të ndryshuar përmbajtjen që luhet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

    Grumbulli i marrëzive e quan lajm Kupon…