Këto janë të gjitha lajmet e përfshira në iOS 10 beta 2

iOS 10 beta

Pasditen e djeshme, në orët e saj normale, Apple lançoi IOS 10 beta 2. Si çdo herë që lëshojnë një beta të çdo versioni x.0, beta e re e iOS 10 përfshin shumë ndryshime, disa më befasuese dhe të tjera që korrigjojnë vetëm një të metë që ishte e pranishme në versionin e mëparshëm. Në këtë artikull mund të shihni të gjitha lajmet e iOS 10 beta 2, ose të paktën të gjitha ato që kemi gjetur që nga dje pasdite / natë në Spanjë.

Para se të filloj, unë do të doja të them se pamjet e ekranit në këtë postim janë marrë nga një iPad sepse tani nuk duket si ide e mirë ta përdor në iPhone tim, sepse varet nga ajo për disa aktivitete. Ndoshta unë do të instaloj iOS 10 në iPhone tim gjithashtu kur ata të lëshojnë beta-në e publikut, e cila ndoshta do të jetë për dy javë. Më poshtë keni lista e lajmeve përfshirë në iOS 10 beta 2.

Çfarë ka të re në iOS 10 beta 2

 • Porta e kufjeve po funksionon përsëri (problem personal).
 • Kur bëni një screenshot, pajisja nuk shkon për të fjetur (problem personal).
 • Mund të rishkruajmë duke tërhequr gishtin nga Shift ose të fusim numra pa e ngritur gishtin (problem personal).
 • Opsion i ri brenda aplikacionit Messages për të shkarkuar softuer të përputhshëm nga App Store.

Mesazhet dhe Dyqani i Aplikacioneve

 • App Store mbështet ekranin e ndarë në iPad Pro.

ekran të ndarë App Store

 • Modifikoi butonin "Filter" në Mail.
 • Kalimi për të kaluar midis kamerave kryesore dhe kamerave të përparme është shpejtuar.
 • Mundësia e heqjes së aplikacionit Noticias (News), diçka që nuk është e nevojshme në vende si Spanja
 • Mundësia për të dërguar imazhet në rezolucion të ulët nga iMessage për të kursyer të dhëna.
 • Opsion i ri kur shtypni ikonën e skedave në Safari për të hapur një skedë të re.

Skedë e re Safari

 • Aktivizimi i funksionit të shkyçjes automatike në një Mac do të azhurnohet automatikisht në macOS Sierra.
 • Kur thirrni Siri, tani ju shihni një animacion të vogël që minimizon aplikacionin në të cilin jemi (ose ekranin kryesor).
 • Ikona HomeKit është modifikuar në Qendrën e Kontrollit dhe në cilësimet.
 • Tingulli i ri i tastierës zhduket. Tingulli klasik është kthyer.
 • Përdorimi i 3D Touch në një dosje në ekranin kryesor tani tregon balonat nga aplikacionet. Dikur tregonte një numërim të përgjithshëm.
 • Opsioni për të çaktivizuar AirDrop është tani "Pritja e paaftë".

Pritja është e çaktivizuar

 • Kronometri brenda aplikacionit Ora kalon përsëri në dixhital.
 • Madhësia e tekstit është tani në Cilësimet / Ekrani dhe shkëlqimi.
 • Animacionet e dosjeve janë modifikuar pak.
 • Dosjet tani janë më transparente.
 • Tani mund të përdorim gjithashtu widget-et nga Qendra e Njoftimeve duke rrëshqitur djathtas.
 • Ikona Apple TV në opsionet AirPlay të Qendrës së Kontrollit është ndryshuar.

ikona e ridizenjuar Apple TV

 • Riemërtoi seksionin "Muzikë e Shkarkuar" në "Shkarkime" brenda aplikacionit Music.
 • Teksti më i vogël në aplikacionin Music.
 • Hartat përfshijnë një mundësi për "Trego Makinën e Parkuar" së bashku me një shpjegim se si funksionon kjo veçori.
 • Ikona të reja dhe tekst i azhurnuar për gjestet e reja 3D Touch.
 • Opsioni për të luajtur rastësisht muzikë është përsëri në dispozicion.
 • Tani, kur të zhbllokojmë pajisjen pa hyrë në ekranin kryesor, do të shohim një tekst që thotë "I shkyçur".

iPad u shkyç

 • Hapësira në historinë e thirrjeve është rritur pak.
 • Miniaplikacionet e palëve të treta duken më mirë, pa u ndërprerë.
 • Aplikacioni "Feedback" është në dispozicion për më shumë përdorues.
 • Opsioni i kyçjes automatike është tani në "Ekran dhe shkëlqim".
 • Disa gjeste 3D Touch funksionojnë në pajisjet pa ekran 3D Touch nëse bëjmë një shtypje të gjatë.

3D Touch iPad Pro gjest

 • Pozicionet e shpeshta tani janë shënuar në Maps.
 • U shtua opsioni "Shënim i ri" si shkurtore 3D Touch në aplikacionin Shënime.
 • Shpejtësia dhe stabiliteti i përmirësuar i sistemit.

Apple tha në WWDC se beta publike për iOS 10 do të mbërrijë në korrik. Viti i kaluar përkoi me beta 3 për zhvilluesit, një version që, nëse lëshohet në afatet e zakonshme (dhe jo si kjo beta i dytë) do të mbërrijë javën e 18 korrikut. versioni përfundimtar do të arrijë në shtator.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanyoyohmenendez dijo

  Informacion i shkëlqyeshëm faleminderit. Në shumë uebfaqe ata i përkushtuan vetes vendosjes së lajmeve të iOS 10, dhe jo atë të kësaj beteje.

 2.   Lex dijo

  Dhe nëse ata ngrenë mënyrën se si funksionon 'aty ku parkojmë'

 3.   Isidro dijo

  Ndarje e shkëlqyeshme e lajmeve, siç thotë shoqëruesi i një lloji.

  Unë e kam instaluar dhe çinstaluar përsëri.
  Dështimi kryesor që ka pasur iPhone im është që njoftimet të mos vijnë siç duhet, veçanërisht te Mesazhet.

  Sidoqoftë Apple Music ka zgjeruar menutë e saj dhe tani mund të përdoret normalisht, multitasking nuk pengohet më, ekrani i kyçjes është më i rrjedhshëm në të gjitha cilësimet ... Dhe detaje të tjera që unë nuk i përmend.

  Post shumë i mirë, përshëndetje.

 4.   Kyro dijo

  Dosjet nuk janë pothuajse të errëta tani?

  PS: Shpresojmë që tingulli i tastierës beta 1 të kthehet ...

 5.   Mijail dijo

  Ju lutemi lidhni për të shkarkuar beta2 më të fundit të iOS 10

 6.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Më pëlqen aplikacioni News në Spanjë. Rroftë jailbreak !!!