Të gjitha lajmet nga Apple për vitin 2022 sipas Gurman

Gurman ka nisur raundin e tij të zakonshëm të risive për vitin e ardhshëm 2022 dhe është përfshirë një iMac i ri i nivelit të lartë, plus përditësime për iPad Pro dhe Mac Pro, mes shumë risive të tjera që përfshijnë syzet e para të Apple.

Viti i ardhshëm do të sjellë lajme të rëndësishme në të gjitha gamën e produkteve të Apple. Duke filluar me iPad, Apple do të lançojë një iPad Pro të ri me karikim me valë, përveç ndryshimeve në dizajn që nuk detajon. Gjithashtu do të lansohen iPad Air i ri dhe iPad 2022, më i liri nga të gjithë.

Apple do të sjellë gjithashtu një MacBook Air të ri për vitin e ardhshëm me ndryshime në dizajn dhe procesor M2, plus një iMac të ri të nivelit të lartë me procesor silikoni Apple, hapi logjik pas MacBook Pro-ve të rinj me procesorë M1 Pro dhe M1 Max. Përveç kësaj, do të vijë një MacBook Pro i ri, më i përballueshëm, i cili do të jetë produkti i nivelit fillestar për këtë gamë të laptopëve të Apple. Mac Pro dhe Mac mini do të rinovohen gjithashtu vitin e ardhshëm.

Në lidhje me Apple Watch, ai na thotë se do të ketë tre modele të reja, duke përfshirë një Apple Watch të ri SE, Apple Watch klasik dhe një version i ri "sportive" me një dizajn të orientuar drejt sporteve ekstreme. Ky model është diskutuar tashmë prej muajsh, ndaj rikthehet në plan të parë dhe mund ta shohë patjetër dritën në vitin 2022 nëse Gurman është i saktë në parashikimet e tij.

Lista e lajmeve do të plotësohet me një iPhone SE 5G i ri, AirPods Pro i ri, të gjitha modelet e iPhone 14 dhe produkti i parë i Apple për të cilin ai ka folur prej vitesh: disa syze të përziera virtuale dhe të realitetit të shtuar.

Në këtë raund të parë Mark Gurman ka dhënë pak detaje, por me siguri pak nga pak po dalin informacione për secilin prej produkteve të reklamuara, ndaj do të jemi të vëmendshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.