Të gjitha lajmet për beta 1 të iOS 17.1

iOS 17.1 Beta 1

Beta 1 e iOS 17.1 për zhvilluesit Është publikuar pak orë më parë dhe hapet një numërim i ri mbrapsht. Asgjë më shumë dhe asgjë më pak se për lançimin e përditësimit të parë madhor të iOS 17. iOS 17.1 synon të rikuperojë disa risi të paraqitura në WWDC23, por që më në fund nuk e pa dritën në versionin përfundimtar. Në këtë version të ri, i cili fillon si beta 1, janë përfshirë shumë veçori të reja, por jo aq të fuqishme sa prisnim. Ne ju tregojmë gjithçka pas kërcimit.

Shumë veçori të reja në beta 1 të iOS 17.1

Mos harroni po ju e keni ID-në tuaj të Apple të regjistruar si zhvillues Tani mund të përditësoni iPhone dhe iPad tuaj në iOS 1 beta 17.1. E gjithë kjo përmes aplikacionit Settings > General > Software Update. Mund të bëni të njëjtën gjë me Apple Watch tuaj, pasi të jetë instaluar beta e përmendur më parë, dhe të instaloni watchOS 10.1.

iOS 17
Artikulli i lidhur:
iOS 17.1 Beta 1 dhe watchOS 10.1 Beta 1 tani janë në dispozicion

Karakteristikat kryesore të reja të kësaj beta të re janë si më poshtë:

 • Tonet e ziles: Disa ditë më parë ju thamë se Apple kishte shtuar zile të reja në versionin përfundimtar të iOS 17 dhe kishte hequr tingujt e njohur prej kohësh, veçanërisht tingujt e njoftimeve. Në këtë version të ri beta të gjitha ato tone të reja janë hequr dhe tonet e zakonshme janë rishfaqur në Mail dhe Messages. A do të kthehen nuancat e reja?
 • NameDrop në Apple Watch: Ishte një sekret i hapur dhe më në fund kështu ka qenë. Apple ka prezantuar NameDrop në orën inteligjente me të cilën mund të kalojmë kartat tona të kontaktit me orët e tjera Apple ose me iPhone të tjerë. Me të njëjtat animacione spektakolare si në rastin e iOS. Po vërtet, Do të kërkohet iOS 17.1 dhe watchOS 10.1.
 • AirDrop mbi të dhënat celulare dhe Wi-Fi: Një opsion i ri është përfshirë gjithashtu brenda aplikacionit Settings > AirDrop në të cilin ne mund të aktivizojmë opsionin për të plotësoni një transferim skedari përmes të dhënave celulare ose Wi-Fi nëse nuk e kemi pasur më afër personin të cilit ia dërgonim. Një veprim i mirë nga ana e Apple.
 • Treguesi i elektrik dore në ishullin dinamik: iOS 17 inkorporoi një animacion në iPhone 15 Pro që tregonte se elektrik dore ishte ndezur. Por nuk dihej pse vetëm iPhone 15 Pro. Me këtë version të ri të gjithë iPhone (përfshirë 14) me Dynamic Island do ta kenë këtë animacion.
 • Të preferuarat në Apple Music: Apple sapo ka eliminuar konceptin e 'Pëlqimeve' nga platforma e saj për t'i hapur rrugë preferuarat. Tani mund të shtojmë këngë dhe albume si të preferuara duke klikuar në yllin. Më pas, ata do të gjenerojnë listat automatike të dëgjimit me ato këngë, por kjo nuk është ende e disponueshme.
 • Personalizo listat e luajtjes në Apple Music: Një bibliotekë e re me ilustrime është përfshirë gjithashtu në mënyrë që përdoruesi të krijojë kopertinën më të mirë për listat e tyre të luajtjes. Interesante dhe e personalizuar.

Kemi shumë lajme në pritje nga Apple, siç është lansimi i aplikacionit Ditar ose Ditar i cili do të lejojë përdoruesin të mbajë gjurmët e jetës së tij të përditshme në formën e një ditari me informacione për shëndetin, riprodhimin e muzikës, etj. Ne presim gjithashtu ardhjen e listave të përbashkëta të luajtjes në Apple Music. Do të shohim nëse do t'i shtojnë këto funksione në versionet beta të mëposhtme ose do të presim për iOS 17.2, diçka që do të më dukej si një gabim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.