Të gjitha lajmet në lidhje me HTC M10 të ri

htc-10-2

Njeriu nuk jeton vetëm në iPhone dhe si provë e kësaj, ne jemi të detyruar të publikojmë informacione në lidhje me terminalet që kompanitë e tjera lëshojnë në treg, terminale të nivelit të lartë sigurisht. Nëse më parë kemi folur për Samsung Galaxy S7, tani është radha e HTC M10 të ri, një terminal me të cilin firma Tajvaneze dëshiron të përpiqet të gjejë një vend midis terminaleve të nivelit të lartë Android. Që kur HTC nisi gamën M, të gjitha pajisjet e saj kanë pasur gjithmonë një hendikep të shkëlqyeshëm (kamera, ngrohja, performanca) që nuk ka arritur të kapë interesin e publikut.

HTC M10 i ri arrin në treg për t'u përpjekur të konkurrojë me flamurtarin e ri të firmës koreane Samsung brenda tregut Android dhe gjithashtu me iPhone 6s edhe pse ato janë në një nivel tjetër. Brenda HCT M10 ne gjejmë Procesori Snapdragon 820, me 4 GB RAM dhe versioni më i fundit i Android Marsmallow, 6.0.1.

Brenda ne gjejmë 32 ose 64 GB hapësirë ​​të brendshme që mund t'i zgjerojmë sipas nevojave tona përmes folesë së kartës micro SD. Ekrani qëndron diku midis iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus, që nga ajo kohë na ofron 5,2 inç me një rezolucion prej 2.560 x 1.440, me një dendësi kërkese 564.

Ashtu si në rastet e mëparshme, firma HTC ka zgjedhur të përdorë altoparlantë të edicionit BoomSound Hi-Fi, duke shtuar dy altoparlantë (lart dhe poshtë) në pajisje. Bateria, thembra e Akilit për të gjithë smartfonët aktualë është 3.000 mAh dhe mbështet funksionin e Ngarkimit të Shpejtë nga Qualcomm, e cila na lejon të karikojmë shpejt një pjesë të madhe të baterisë brenda pak minutash.

Kamera e pasme e pajisjes arrin në 13 MPX duke përdorur teknologjinë UntraPixel 2 me një hapje f / 1,8 ku nevojat për dritë zvogëlohen ndjeshëm. Në pjesën e përparme të saj gjejmë një aparat fotografik 5 MPX i destinuar kryesisht për të bërë selfie. Sa i përket çmimit të kësaj pajisje, HTC nuk do të arrijë asgjë nëse ruan çmimin fillestar prej 749 euro që e njoftoi në prezantim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.