Të gjitha thashethemet që nga maji në një prezantim të vetëm të iPhone 8

Disa orë më parë ju informuam se kodin e firmuerit të HomePod zbuloi modelin e mundshëm të iPhone të ri 8. Smartphone i ri Apple po i bën njerëzit të flasin në çdo mënyrë dhe është një nga pajisjet që ka pasur më shumë thashetheme në muajt e fundit.

Projektuesi i mirënjohur Martin Hajek ka prodhuar një Jep iPhone 8 në të cilën integrohen thashethemet që kanë lindur që nga maji i këtij viti e deri më sot. Disa janë injoruar, siç është prania e Touch ID në pjesën e pasme, siç është logjike pas rrjedhjes së publikuar disa orë më parë.

Skanimi i ri i iPhone 8: shumë ekran pa Touch ID të integruar

Renderri që mund të shihni gjatë gjithë këtij postimi është pronë e Martin Hajek, një dizajner i cili e ka prodhuar atë si në një version në internet ashtu edhe në një version 3D në mënyrë që ata përdorues që kanë një printer 3D të mund të shohin iPhone 8 të mundshëm në shkallë reale që do ta shohim pas disa muajsh.

Shtë e qartë se pajisja do të ketë një nga ekranet më të mëdha që Apple ka krijuar ndonjëherë, për këtë do të eliminojë kornizat e panevojshme siç kemi qenë në gjendje të vlerësojmë për gjysmë viti. Aspekti i vetëm që përdoruesit mund të pëlqejnë ose jo është prania e një bandë që është ngulitur në ekran me sensorin e afërsisë, kamerat (shumësi sepse nuk e dimë numrin dhe funksionin e secilës) dhe altoparlantin. Ne mund të shohim se si në versionin e zi, është pothuajse e padukshme, meqë shiriti i statusit të sistemit operativ është me të njëjtën ngjyrë. Megjithatë, në versionin e bardhë, mungesa e ekranit.

Ne gjithashtu vëzhgojmë se si jo ID e prekjes: jo në pjesën e pasme, jo në pjesën e përparme, jo të integruar në butonin e shkyçjes, madje as në xhamin e ekranit. Më në fund, ose të paktën është ajo që po ka më shumë forcë në orët e fundit, është prania e zhbllokimi i fytyrës. Isshtë një veprim i rrezikshëm pasi që Apple i është dashur ta zhvillojë shumë këtë teknologji për të hequr dorë nga Touch ID shumë i besueshëm që është kaq i popullarizuar në mesin e përdoruesve të Big Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.