E martë e re Betas: mbërrijnë gjithashtu tvOS 9.2.1 beta 4 dhe OS X 10.11.5 beta 4

Kryetari i Programit të softuerit Apple Beta Sot do të kishte qenë një e martë tjetër e atyre në të cilat lëshohen versione të reja të të gjithë sistemeve operative Apple po të mos ishte për faktin se, në kohën e këtij shkrimi, nuk kemi pasur një beta të watchOS 2.2.1. Ajo që kemi pasur ka qenë beta e katërt e iOS 9.3.2, së bashku me të cilën ato gjithashtu janë lansuar. betat e katërta të tvOS 9.2.1 dhe El Capitan OS X 10.11.5, por duket se në asnjë rast nuk mund të flasim për lajme të jashtëzakonshme.

Beta e katërt e OS X 10.11.5 është në dispozicion gjithashtu për përdoruesit jo-zhvillues, diçka që edhe ne e prisnim. Një tjetër gjë që prisnim ishte që tvOS 9.2.1 beta do të ishte në dispozicion vetëm për zhvilluesit, pasi që shkarkimi i tvOS beta kërkon një llogari zhvilluesi. Gjithashtu, procesi i instalimit për një tvOS beta nuk është aq i thjeshtë sa për versionet iOS.

Beta të reja për tvOS 9.2.1 dhe OS X 10.11.5

Për sa i përket lajmeve, tvOS, i cili është sistemi operativ që ka parë më shumë ndryshime për shkak të moshës së tij të re, do të shohë më pak lajme kur tvOS 9.2.1 të fillojë zyrtarisht. Gjithçka duket se tregon se Apple do të lançojë versionin e ri për të përmirësojë performancën dhe stabilitetin e sistemit. Ndërsa shkruaj këtë, kujtoj se kur detyron mbylljen e një aplikacioni në tvOS më duket se nuk shkon shumë mirë, për të cilën ndryshimi në shumë detyra që shkoi nga shkronjat vertikale të iOS 8 në shkronjat kaskadë të iOS 9 me ardhjen e tvOS 9.2.

Nga ana tjetër, ne gjithashtu kemi një version të ri të OS X 10.11.5 që nuk vjen me të asnjë lajm i jashtëzakonshëm. Ndryshimet kryesore në sistemin operativ për kompjuterët Apple janë paraqitur në qershor dhe janë lëshuar në tetor, pasuar nga përmirësime të vogla, siç është shtimi i mbështetjes për pajisjet mobile. Kjo beta e katërt do të nisë për të përmirësuar funksionimin dhe besueshmërinë e sistemit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jaranor dijo

    Aplikacioni rtve është tashmë në appletv, u ka kushtuar atyre, për të parë nëse inkurajohen atresmedia dhe mitele.