Të paktën 15 lojëra Apple Arcade nuk do të luhen më

Apple Arcade

Shërbimi i lojërave me abonim të Apple që ofron akses në më shumë se 200 lojëra, duhet të rinovohet shpesh për t'u ofruar gjithmonë përdoruesve të tij lajmet më të mira. Për këtë shtohen lojëra të reja, por dihet gjithashtu se nga Apple Arcade janë hequr edhe disa nga më të vjetrat apo ato që nuk kanë pasur pritjen më të mirë. Tani për tani duhet ta kemi parasysh këtë të paktën 15 lojëra nuk do të jenë më të disponueshme në afat të shkurtër.

Jo shumë kohë më parë, Apple shtoi një seksion të ri, Duke u larguar së shpejti nga Arcade, në Apple Arcade që konsistonte në përmendjen e disa lojërave që së shpejti do të hiqen nga platforma dhe për këtë arsye nuk mund të përdoren më për argëtim. Lojërat që do të tërhiqen, janë:

 • Projektim: Drita e Parë
 • Rrëshqitja e jetës
 • Jeta e ndryshme e ditës
 • EarthNight
 • Shlyerja: Zemra e Pemës së Plakut
 • Mbi Alpet
 • Shqypni Detare
 • Kardokalipsi
 • Towaga: Midis hijeve
 • Punë e End-Dead
 • Mos më shqetëso!
 • Spelldrifter
 • Merimanga
 • Shpërthen
 • Brigada BattleSky: Harpooner

Zhvilluesit e lojërave mbajnë të drejtat për lojërat që ata kanë krijuar dhe që kanë qenë të destinuara për Apple Arcade, kështu që një ide është që këto mund të ndryshojnë pozicionin e lojës. Kjo do të thotë, zhvendoseni atë në App Store dhe në këtë mënyrë, ndoshta, përparimi i bërë në lojë mund të transferohet pasi të shkarkohet nga dyqani i ri. Por janë spekulime, diçka që nuk dihet me siguri dhe do të duhet të presim që ngjarjet të zhvillohen. Problemi është se lojërat do të ngarkohen me një ID të re të paketës dhe kjo do të thotë që lojtarët në Apple Arcade mund të ri-shkarkojnë lojërat, por ata nuk do të kenë akses në të njëjtën lojë që ishte e disponueshme përmes Apple Arcade. Prandaj, do të duhet të jetë zhvilluesi ai që bën hapin përpara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.