Të parët që kanë provuar iPhone 12 mini japin mendimin e tyre

iPhone 12mini

Njësitë e para të iPhone 12 mini tashmë kanë filluar të arrijnë të privilegjuarit e parë të shtypit të specializuar të sektorit, disa ditë para pjesës tjetër të përdoruesve. Dhe ata tashmë kanë filluar të postojnë përshtypjet e tyre të para.

Pa kaluar ende kohë për të hulumtuar në rishikime shumë të hollësishme, në përgjithësi kritikët e parë të smartphone-ve që kanë qenë në gjendje të testojnë iPhone 12 mini bien dakord për një gjë: Isshtë një celular i vogël, shumë i fuqishëm, por me pak autonomi. Le të shohim se çfarë kanë postuar.

Disa gazetarë të specializuar tashmë kanë marrë terminalet e tyre nga i riu iPhone 12mini dhe iPhone 12 Pro disa ditë para pjesës tjetër të përdoruesve që e kërkuan atë të Premten e kaluar, dhe të cilët do të duhet të presin për të njëjtën të Premte të 13-të për ta pasur atë në shtëpi.

Dhe të gjithë ata që kanë filluar të botojnë në mediat e tyre përkatëse bien dakord në vlerësimin e madhësisë së vogël të terminalit dhe sa mirë funksionon, ashtu si vëllezërit e tij më të vjetër iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro. Ajo që u pëlqente më pak është bateria. Pak kapacitet për kaq shumë fuqi, me një autonomi mjaft të drejtë.

Gjashtë mendime të ndryshme

A chris velazco en Engadget ju e keni dashur përmasat e saj të vogla. Ju mendoni se është pak më i vogël se iPhone SE që keni shqyrtuar më parë këtë vit, por nuk duket se është aq i vogël. Kjo është për shkak të ekranit 5,4 inç Super Retina XDR. Thotë që është po aq i ndritshëm sa iPhone 12 dhe ka HDR, por sepse është më i vogël, ka densitet më të lartë të pikselëve.

En Prag, Dieter bohn shkruan se iPhone 12 mini nuk është modeli më i mirë për shumicën e njerëzve, por do të jetë ai i zgjedhur nga shumë përdorues, pasi tiparet janë shumë të ngjashme me iPhone 12.

Ai thotë se është i impresionuar me fuqinë e tij në një hapësirë ​​kaq të vogël. IPhone 12 mini ka procesorin më të shpejtë të çdo smartphone tjetër, ka të njëjtin sistem të kamerës së dyfishtë si iPhone 12, dhe më e rëndësishmja ka të gjithë përbërësit dhe antenat e nevojshme për 5G të shpejtë në SH.B.A. Me pak fjalë, një arritje e pabesueshme e teknologjisë.

"Por" është në jetëgjatësinë e baterisë. Ai shpjegon se pa e përdorur shumë, Justito arrin natën pa pasur nevojë ta mbartë atë. Pra, nuk është keq, por padyshim që nuk rekomandohet shumë, pasi është mjaft dënim të jesh jashtë gjithë ditës dhe të mos dish nëse bateria do të të mbajë.

Matthew panzarino shpjegoni në TechCrunch disa detaje të ekranit mini iPhone 12. Ai shpjegon që proporcionet janë të rishkruara, që do të thotë se ajo shfaqet me afërsisht 96% të rezolucionit të ekranit të saj 'vendas' 2340 × 1080, pasi mini ka një rezolucion prej 476ppi në një ekran më të vogël se iPhone 12 me 460ppi.

iPhone 12

Panzarino nuk është i bindur nga raporti i ndryshëm i ekranit të iPhone 12 mini.

Joanna Stern nga Wall Street Ditar e donte përmasat e saj të vogla. Ai thotë se ju mund të shtypni në mënyrë të qetë vetëm me një gisht të madh dhe të arrini ikonat në anën tjetër të ekranit bazë pa ndryshuar dorën në telefon. Ose që mund të flasësh në telefon, duke e vendosur në vesh, pa qenë e nevojshme të mbulosh tërë fytyrën.

Raymond Wong, redaktor i të dhëna, shpjegoni se për kë është ky terminal. Ai thotë se ka vetëm një arsye për të blerë iPhone 12 mini: madhësia e tij. Veçanërisht i përshtatshëm për përdoruesit që janë lodhur nga telefonat gjigantë dhe duan një pajisje më të vogël dhe më praktike, dhe që futet në xhepin tuaj, pavarësisht sa i vogël mund të jetë ai. Thotë se telefonat e vegjël janë rikthyer në modë

Britta O'Boyle nga Pocket-lint thekson mini kamerën iPhone 12. Ai shpjegon se funksionon shkëlqyeshëm në kushte të ndriçimit të ulët, me modalitetin e natës që aktivizohet automatikisht kur është e nevojshme, duke ju lejuar të bëni disa fotografi më të mira pa pasur nevojë që blici të jetë i ndezur, për aq kohë sa qëndroni të palëvizshëm, më gjatë. stabilizimin optik të imazhit që mund të gjesh në iPhone 12 Pro Max ose smartphone të tjerë konkurrues.

Me pak fjalë, mendimet për të gjitha shijet e iPhone 12 mini të ri. Karakteristika të shkëlqyera në një celular të vogël. Dhe padyshim, nëse matjet e tij janë të vogla, po ashtu është edhe bateria. Dhe çmimi i saj, natyrisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.