TaiG lëshon beta 2.4.3 për të optimizuar procesin e jailbreak.

Taig-243

TaiG sot lansoi një të ri beta e mjetit tuaj për të jailbreak iOS 8.1.2-8.4. Këtë herë ka vetëm një risi: zgjedh procesin e jailbreak. Megjithëse mund të duket si një azhurnim qesharak, në të vërtetë ka përdorues që thonë se më në fund kanë arritur të jailbreak pajisjen e tyre, kështu që mund të jetë interesante që, megjithëse aktualisht është në beta, përdoruesit që nuk e kanë arritur ende e përdorin këtë të ri version.

Ne kujtojmë se versioni i mëparshëm, TaiG Jailbreak 2.4.2 beta tashmë ka optimizuar procesin e jailbreak dhe gjoja korrigjoi problemin që parandaloi disa përdorues të thyejnë jailbreak pajisjet e tyre sepse procesi u ndal në 30% ose 40%. Për më tepër, versioni 2.4.2 përfshinte gjithashtu Cydia 1.1.23, i cili është versioni i fundit nga dyqani Saurik. Versioni i fundit zyrtar, TaiG Jailbreak 2.4.1 gjithashtu parandaloi që procesi të ngecte në 60%.

Ky mjet, për të mos ndryshuar, është akoma i disponueshëm vetëm për kompjuterët me sistemin operativ Windows. Duket se TaiG nuk është ushtruar presion nga PP për të lançuar mjetin e saj për OS X dhe vazhdon të bëjë gjërat e veta, duke lëshuar version pas versioni në mënyrë që mjeti i tij të jetë i përsosur, diçka që nuk e ka arritur akoma. Me këtë ritëm, TaiG jailbreak do të arrijë në versionin përfundimtar kur shkon për versionin 2.9.99 dhe më pas, dhe vetëm atëherë, ata do të fillojnë mjetin për të jailbreak Mac-të tanë.

Kjo u tha dhe tashmë disa ditë pasi u lëshua Jailbreak PP për Mac, Unë mendoj se tashmë mund të themi që jailbreak-u juaj është një mundësi e mirë, përveç çështjeve morale. Asnjë studiues i sigurisë (si i0n1c, për shembull) nuk ka thënë ndonjë gjë të keqe në lidhje me PP Jailbreak, kështu që supozojmë se nuk keni ndonjë të metë serioze të sigurisë. Përveç kësaj, kolegu ynë Luis Padilla tashmë e ka burgosur mjetin PP dhe thotë se funksionon si një sharm. Lëreni TaiG të marrë shënim.

Shkarkoni TaiG Jailbreak Tool 2.4.3 Beta

Udhëzues për jailbreak i paqartë në iOS 8.1.2-8.4


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Amaury Urbina Coronado dijo

  Çdo ditë ata marrin një beta për të korrigjuar gabimet, ju as nuk dini se çfarë të mendoni

 2.   Keko dijo

  A ka ndonjë ndryshim midis thyerjes së burgut me Taig apo me PP? Dua të them nëse rezultati përfundimtar është i njëjtë pavarësisht se me kë e bën.

  Isshtë se unë jam duke pritur që Taig ta lëshojë atë për Mac, por shoh që do të shkojë për pak kohë.

 3.   Landa dijo

  Unë mendoj se ata nuk duhet të jenë "shumë mirënjohës" është e qartë se sapo të përsoset mjeti për Windows, ata së shpejti do të lëshojnë atë për Mac; gjithashtu shumë prej jush po u japin hua disa subjekteve jo të ndershëm si pp; së pari thoni se falë Taig burgu u arrit. Ata thonë se ka "lypës me një shkop"

 4.   sebastian dijo

  nuk funksionon :/