Tani është e mundur të dëgjoni muzikë në Spotify nga Apple Watch pa pasur nevojë për një iPhone

Çfarë mendoni për planet e reja Apple One? Disa plane të reja dixhitale që kërkojnë që përdoruesit të vendosin për shërbimet e Cupertino. A jeni nga Apple Music apo Spotify? Një nga vendimet që lëvizin shumica e përdoruesve, dhe është që në fund Apple luan me integrimin e madh të Apple Music në pajisjet Cupertino. Sot ne duam t'ju sjellim një lajm të rëndësishëm për Spotify, dhe nëse jeni një nga ata që kanë një Apple Watch me LTE, tani mund të luani muzikë streaming nga Apple Watch pa pasur iPhone tuaj afër. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë se si ta aktivizoni këtë rishikim të ri në Apple Watch.

Siç themi, tashmë ka shumë prej nesh që kanë mundësinë të luajnë muzikë (ose podcast) në transmetim direkt nga Apple Watch. Një mundësi që ishte rezervuar vetëm për aplikacionin Apple Music në Apple Watch (dhe mendoj se Pandora e lejoi edhe këtë) dhe tani sapo mbërriti në modalitetin beta siç mund ta shihni në imazhin që kryeson këtë postim.

Si ta bëjmë atë? e para që ne duhet të kemi është një Apple Watch me LTE, domethënë, me lidhjen e të dhënave, por ne mund të luajmë muzikë vetëm kur Apple Watch-i ynë është i lidhur me një rrjet Wifi dhe në atë rast ka të ngjarë që iPhone-u ynë të jetë gjithashtu afër. A keni një Apple Watch me LTE? Hapni aplikacionin Spotify në Apple Watch dhenë lojtar do të shihni një ikonë në të djathtë poshtë, ky është zgjedhësi i pajisjes së riprodhimit. Siç mund ta shihni në pamjen tjetër të ekranit që shfaqet në krye të këtij postimi, tani do të shihni Apple Watch me një simbol Beta.

Vetëm duke klikuar në zgjedhësin e luajtësit në Apple Watch, rishikimi i transmetimit do të aktivizohet në këtë pajisje, po, Ju duhen AirPods ose kufje pa tel pasi, siç mund ta dini, Apple Watch nuk ju lejon të përdorni altoparlantin e tij për këtë lloj riprodhimi. Duhet thënë që vendosja e këtij funksioni Beta është progresive, ju mund ta mos e keni akoma, por ka shumë përdorues që tashmë e kanë këtë mundësi. Dhe ju, a mund ta përdorni tashmë Spotify në Apple Watch pa iPhone tuaj? A ju inkurajon kjo veçori e re të vazhdoni me pajtimin në Spotify?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.