Tani Apple ofron më pak para për Android-in tuaj kur kaloni në iPhone

iOS kundër Android

Një nga opsionet që kemi në dispozicion në faqen e Apple është që të mund të "shesim" pajisjen tonë Android për të marrë një zbritje në çmimin e blerjes së iPhone. Epo, kjo që mund të kryhet edhe me pajisjet Apple, ne tashmë e themi atë në shumicën e rasteve nuk është fitimprurëse për përdoruesinpor tani më pak.

Evidentshtë e qartë se shumë përdorues për të mos e komplikuar jetën në tregun aktual të dorës së dytë, zgjidhni të zgjidhni këtë metodë shitje me Apple dhe deri para nja dy ditësh kompania Cupertino ofronte një çmim maksimal për pajisjet tona Android që tani kanë rënë. Shitja e këtyre Android në Apple tani është më pak fitimprurëse për përdoruesit.

Apple ul vlerën e telefonave inteligjentë Android për tregtimin e iPhone

Dhe është se për Apple tani shitjen e një Android për të bërë blerjen e iPhone supozon një çmim disi më të ulët se sa kishte qenë disa ditë më parë. Çmimet e ofruara nga Apple përfaqësojnë vetëm vlerën më të lartë të mundshme që mund të jepet për një Android ose iPhone, por kjo vlerë shkëmbimi nuk është fikse, larg saj, do të varet nga disa faktorë si gjendja e pajisjes, nëse shton aksesorë etj.

Është e rëndësishme të thuhet se për Apple është mirë që përdoruesit të kalojnë në iPhone dhe është e interesuar të blejë këto pajisje për të lehtësuar aksesin në iPhone, në çdo rast imagjinojmë se ata nuk duan të humbasin para, larg kësaj, kështu që këto çmime maksimale bien përfaqësojnë më shumë fitim për kompaninë Cupertino dhe më pak për përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.