Beta e parë për zhvilluesit e iOS 15.5 dhe iPadOS 15.5 është tashmë në dispozicion

iOS 15.5 beta për zhvilluesit

Të njëjtën pasdite që Apple shpall datat zyrtare për WWDC22 ju gjithashtu vendosni të bëni ndryshime në nivelin e softuerit. Mundësi? Ne nuk e dimë. Beta e parë e iOS 15.5 dhe iPadOS 15.5 ka arritur tek zhvilluesit. Ky lajm vjen tre javë pas lëshimit zyrtar të iOS dhe iPadOS 15.4 për të gjithë përdoruesit me ardhjen e Kontrollit Universal në iPadOS dhe shkyçjes së maskës në iOS. Çfarë lajmesh do të shohim në këto beta të reja për zhvilluesit?

Beta e parë e iOS 15.5 dhe iPadOS 15.5 arrin zhvilluesit

Zhvilluesit që kanë profilin e zhvilluesit të instaluar në pajisjet e tyre Tani mund të përditësoni pajisjet tuaja për të testuar versionin e parë beta të iOS 15.5 dhe iPadOS 15.5. Ky përditësim mund të bëhet nëpërmjet një përditësimi përmes ajrit në vetë pajisjen ose duke hyrë në Qendrën e Zhvilluesve nëpërmjet ueb-it.

Artikulli i lidhur:
Apple lëshon iOS 15.4 dhe iPadOS 15.4, këto janë të gjitha lajmet

Me sa duket risitë e gjetura në këtë version të ri fokusohen kryesisht në Dizajni dhe modifikimet e kodit. Por me kaq pak kohë testimi, ne e dimë se lajmet nuk do të vijnë vetëm pas disa orësh. Duhet të kujtojmë se lëshimi i një beta nga Apple nuk do të thotë një version i ri publik për të gjithë përdoruesit menjëherë, por përkundrazi Me beta, fillon një periudhë vlerësimi, korrigjimi dhe testimi i versionit nga zhvilluesit.

Versioni përfundimtar do të arrijë brenda disa javësh kur zhvilluesit të kenë kaluar edhe disa versione beta të tjera derisa, më në fund, versioni të jetë mjaftueshëm i qëndrueshëm për t'u lëshuar globalisht për të gjithë përdoruesit. Në të njëjtën mënyrë, Apple ka lëshuar gjithashtu versionin e parë beta të pjesës tjetër të sistemeve operative: watchOS 8.6, tvOS 15.5 dhe macOS Monterey 12.4. A do të kemi ndonjë lajm për peshën në një sistem operativ? Ne vetëm mund të presim dhe të shohim se çfarë ka në dyqan Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.