Samsung Card tani në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar

Karta Samsung

Samsung Card është karta virtuale e Samsung, jo e disponueshme në formatin fizik, e cila ofron karakteristika shumë të ngjashme me ato që gjenden në Apple Card. Kompania koreane ka bashkëpunuar me Mastercard dhe kompaninë finlandeze Curve për të lansuar Samsung Card në MB.

Kurba i lejon përdoruesit të lidhin kartat së bashku dhe më pas të vendosin se cilat llogari duhet të përdoren për llojin e blerjeve. Për më tepër, ai ofron një veçori që ju lejon të riktheheni në kohë në blerje dhe na lejon ndryshoni kartën që kemi përdorur për një blerje përcaktohet nga një tjetër.

Sipas Conor Pierce, Zëvendës President i Korporatës i Samsung UK dhe Irlandës:

Tani, më shumë se kurrë, njerëzit kanë nevojë për një zgjidhje të sigurt pagese që mund t'i besojnë. Ne jemi të ngazëllyer që jemi në gjendje të vendosim përsëri kontrollin në duart e klientëve tanë me lëshimin e Samsung Card.

Në Samsung ne besojmë në fuqinë e inovacionit, dhe përmes partneritetit tonë me Curve, Samsung Card sjell një mori karakteristikash pioniere që do të ndryshojnë mënyrën sesi klientët tanë menaxhojnë shpenzimet e tyre, me smartphone-in e tyre dhe orën inteligjente Samsung në qendër. E njëjta gjë. Kjo është e ardhmja e bankave dhe ne shpresojmë të vazhdojmë këtë udhëtim me klientët tanë.

Karta Samsung ofron një 5% rimbursim për blerjet e bëra në Samsung dhe 1% në blerjet e tjera. Ai gjithashtu ofron njoftime në kohë reale dhe norma të konvertimit të monedhës që janë më të lira se ato të ofruara nga çdo bankë.

Edhe pse normat e kthimit për blerjet janë më të ulëta se ato të ofruara nga Apple Card, Importantshtë e rëndësishme të theksohet se në Mbretërinë e Bashkuar normat e kthimit janë shumë më të ulëta sesa në Shtetet e Bashkuara. Në fakt, një normë ripagimi prej 1% është mjaft konkurruese në MB.

Siç kam komentuar më lart, Samsung nuk ofron një kartë fizike të këtij shërbimi të ri. Gjithçka funksionon përmes çipit NFC të terminalit, qoftë smartphone ose orë inteligjente. Megjithëse pagesat në Mbretërinë e Bashkuar janë të kufizuara në 45 paund, sipas Samsung, Samsung Card nuk e ka të përcaktuar këtë kufi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.