IOS 13.6.1 është tani në dispozicion për të zgjidhur ngjyrën e gjelbër që shfaqte ekrani

iOS 13

Kur besuam në iOS 13.6 do të ishte azhurnimi i fundit që iOS 13 do të marrë, nga serverat e Apple një lajmërim i ri u lançua dje, një azhurnim i vogël i cili zgjidh disa nga problemet që disa përdorues kishin pas instalimit të iOS 13.6, një azhurnim që prezantoi Çelësat e Car dhe lajmet audio në Apple News +.

Ky azhurnim i ri është i disponueshëm në të gjitha pajisjet e përputhshme me iOS 13 dhe zgjidh problemin që gjetën disa përdorues që panë pajisjet e tyre të mos fshinin automatikisht skedarët e panevojshëm nga sistemi kur hapësira e magazinimit ishte e ulët.

Një problem tjetër që është zgjidhur me fillimin e këtij azhurnimi të ri gjendet në atë që disa terminale treguan një ngjyre jeshile për shkak të një problemi të shpërndarjes së nxehtësisë.

Së fundmi, një problem i fundit që është rregulluar me këtë ri (dhe ndoshta me azhurnimin e fundit iOS 13) gjendet në njoftimet e ekspozimit, njoftimet që për disa përdorues ishin çaktivizuar.

Megjithëse Apple pretendon se problemi i ngjyrës së gjelbër të shfaqur në ekran ishte për shkak të shpërndarjes termike, shumë përdorues e pretendojnë këtë ky problem lindi kur ata ishin plotësisht në errësirë dhe pa qenë nxehtësia e lidhur me këtë problem.

IOS 14 Betas

Tani jemi në betën e katërt të iOS 14, një beta, konsumi i baterisë së së cilës është më i lartë se beta i parë, megjithëse nuk duhet të jetë kështu. ne ju tregojmë në këtë artikull ku ne krahasojmë konsumin e baterisë së beta-s së fundit të iOS 14, versionet e para dhe të fundit të iOS 13.

Fatkeqësisht, ndërsa Apple ka lëshuar versione të reja, konsumi i baterisë është rritur, një problem që ka të ngjarë të rregullohet, ose duhet të rregullohet kur të lëshohet versioni përfundimtar i iOS 14, një version përfundimtar që duhet të mbërrijë në shtator, por që mund të vonohet nëse Apple dëshiron ta bëjë atë të përkojë me fillimin e diapazoni i ri i iPhone 12.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.