Tani mund të ndaleni pranë një dyqani Apple dhe të merrni një Paketë Baterie MagSafe

Epo, tashmë ka bateri MagSafe për iPhone 12 në magazinë në dyqanet e Apple. Kështu që ju keni 109 Euro në xhep dhe kaloni pranë një Apple Store, tani mund të hyni dhe të dilni me baterinë e bashkangjitur në iPhone 12 tuaj.

Kështu që ju mund të vishni të renë Bateria MagSafe në çantën ose çantën tuaj të shpinës, dhe kur iPhone 12 ju paralajmëron për bateri të dobët, "krisni" ju godisni baterinë MagSafe nga prapa dhe vazhdoni me jetën tuaj pa problem ... për sa kohë që e mbani të ngarkuar, natyrisht ...

Paketa e re e baterisë MagSafe për iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max tani është i disponueshëm për marrjen në dyqan në dyqanet e Apple në një shumëllojshmëri vendesh dhe rajonesh në botë, përfshirë Spanjën.

Klientët e Apple në SH.B.A., Kanada, MB, BE, Australi, Japoni dhe Kinë tani mund të porosisin një bateri MagSafe në faqen e internetit të Apple ose në aplikacionin Apple Store dhe merreni atë në dyqanin tuaj më të afërt të Apple, sepse ata tashmë kanë stok.

Marrja e dyqaneve mund të jetë mënyra më e shpejtë për të hedhur një bateri të tillë, pasi porositë me postë dhe agjensi mund të zgjasin disa ditë ose edhe javë.

«Zgjidh në dyqan» zgjidhjen më të shpejtë

Me çmim në 109 Euro Në Spanjë, bateria MagSafe është bashkangjitur në mënyrë magnetike në pjesën e pasme të iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ose iPhone 12 Pro Max, duke siguruar orë shtesë të jetës së baterisë.

Apple thotë se bateria është e aftë të karikojë pa tel iPhone deri në 5W vetëm, ose deri në 15W kur bateria është e lidhur me një adaptor energjie 20W ose më të lartë me një kabllo Lightning në USB-C.

Theshtë zgjidhja Zyrtar i Apple për një bateri shtesë të pajtueshme me MagSafe që në mënyrë magnetike "ngjitet" në iPhone 12. Por sigurisht që nuk është e vetmja bateri e pajtueshme me MagSafe. Markat e treta tashmë kanë të tyret, të gjitha, me kapacitet më të madh dhe çmim më të ulët. Por sigurisht, ata nuk e kanë të shtypur mollën e kafshuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.