Tani mund të përdorni më shumë se një llogari në të njëjtën kohë në Instagramin tuaj

Instagram

Ne e parashikonim atë javën e kaluar në Lajmet e iPhone dhe lajmet tani janë zyrtare: nga ditët në vijim do të jemi në gjendje të fillojmë përdorni më shumë se një llogari në të njëjtën kohë në aplikacionin zyrtar Instagram. Rrjeti social filloi testimin nëntorin e kaluar në përdoruesit e Android dhe iOS u është dashur të presin edhe pak për të shijuar një tipar që kërkohet shumë nga komuniteti.

Instagram ka njoftuar përmes llogarisë së tij zyrtare në Twitter se mjeti do të shfaqet zyrtarisht për të gjithë përdoruesit e ekosistemit iOS këtë javë, pasi kishte kryer një seri testesh me grupe të vogla një javë më parë. Në këtë mënyrë ne mund të regjistrojmë deri në pesë profile në aplikacion pa pasur nevojë të identifikoheni dhe të dilni nga profilet sa herë që dëshirojmë të përdorim një llogari tjetër.

El sistemi i njoftimit nuk do të funksionojë siç ka punuar deri më tani, në rast se vendosni të regjistroni më shumë se një llogari në të njëjtën kohë. Tani e tutje, Instagram do të na tregojë njoftimet në mënyrë inteligjente. Për shembull, ne do të shohim mesazhe nga llogaria e fundit që kemi lënë të hapur ose atë që përdorim më shumë në jetën tonë të përditshme, kështu që do të duhet të jemi të kujdesshëm për të mos humbur asgjë të rëndësishme në asnjë prej llogarive që kemi regjistruar.

Për të kaluar në mes të profileve, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në opsionin settings dhe shkoni në profilin që duam të përdorim në atë kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.