Tani mund të përdorni Siri për të dëgjuar Spotify në Apple Watch

Duket se Spotify dhe Apple kanë parkuar luftën e tyre të veçantë dhe shërbimi i transmetimit të muzikës është duke u përqëndruar në përfitimin e armëve që Apple u ofron, dhe Tani mund të përdorim Siri në Apple Watch për të kontrolluar muzikën Spotify, si në Apple Watch ashtu edhe në iPhone.

Një nga kufizimet që Spotify kishte në lidhje me Apple Music ishte të qenit në gjendje të përdorte asistentin virtual të Apple, Siri, për të qenë në gjendje të kontrollonte riprodhimin nga aplikacioni i tij. Kjo është diçka që Apple Music, si një shërbim vendas iOS, gëzon që nga dita e parë, dhe një nga avantazhet që shërbimi i Apple ka mbi konkurrencën. Disa muaj më parë Apple hapi Siri në mënyrë që të mund të përdoret nga aplikacione të tjera muzikore, dhe megjithëse i është dashur kohë, Spotify tashmë ju lejon të përdorni asistentin e Apple në iPhone, iPad dhe tani, Apple Watch.

Ju do të duhet të azhurnoni vetëm aplikacionin tuaj Spotify në versionin më të fundit të disponueshëm në App Store dhe pa bërë asgjë tjetër mund t'i tregoni direkt Siri në Apple Watch që të fillojë të luajë Spotify si në orë ashtu edhe në iPhone. Ajo që do të duhet t'i thuash Siri është se dëshiron ta bësh në Spotify, sepse nëse nuk e bën, do të përdorë Apple Music. Mund të kërkoni madje albumin ose artistin që dëshironi të dëgjoni, por mos harroni, thoni gjithmonë "në Spotify" në fund siç mund ta shihni në imazhin e titullit të artikullit.

Tani për tani, dhe megjithëse në disa vende mund të lexoni të kundërtën, aty ku nuk funksionon është në HomePod. Ne nuk e dimë nëse do të jetë e mundur dhe Spotify do të duhet thjesht të azhurnojë aplikacionin e tij, ose nëse Apple nuk e lejon atë në asnjë mënyrë. Pak nga pak duket se avantazhet e Apple Music ndaj Spotify po bëhen më të shkurtër, gjë që është një lajm i mirë për përdoruesit që mund të zgjedhin shërbimin që u pëlqen më shumë pa humbur funksionalitetin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos Martin dijo

  Ai ju tha por ai e luan atë në iPhone më thotë se nuk mund ta luajë në orë

  1.    Jose dijo

   E njëjta gjë më ndodh, mund të luhet vetëm nga iphone, është një telekomandë e thjeshtë.