Tani mund të shkarkoni Call of Duty: Mobile në iPhone dhe iPad

Call of Duty

IPad është bërë një makinë spektakolare plot mundësi falë iOS 13, një nga ato mundësi, padyshim, është të luash dhe të kalosh shumë mirë edhe me kontrollorët PlayStation 4 dhe Xbox One. Për më tepër, shërbimi Apple Arcade tani është i disponueshëm por ka ardhur një lojë që ne e kemi pritur për vite me radhë dhe që duhet të na tërheqë të gjithë sytë tani. Call of Duty: Mobile, saga e përjetshme është tani e disponueshme në App Store iOS dhe është në përputhje me iPhone dhe iPad, për çfarë prisni ta shkarkoni? Zbuloni me ne.

Ky titull i ri që kanë bërë Activision dhe Tencent është falas, megjithëse si mund të ishte ndryshe ka një seri objektesh personalizimi që mund të blihen direkt në dyqanin tuaj. Ne kemi harta të identifikueshme qartë, si disa nga ato tashmë të pranishme në Call of Duty: Black Ops IV dhe Nuketown. Sidoqoftë, një nga mënyrat e lojës që do të tërheqë më shumë vëmendjen tonë do të jetë padyshim Battleroyale i tij që vjen në fronin e PUBG dhe Fortnite, mbretërit e qartë të lojërave video në celularët. Sidoqoftë, nuk do të mungojnë duelet e ekipit (5vs5).

Nëse preferoni dhe Si një risi në iOS 13 dhe iPadOS, ju do të jeni në gjendje ta përdorni lojën drejtpërdrejt me cilindo prej kontrollorëve të pajtueshëm (MFi tradicionale, PS4 dhe XBO) dhe kështu të marrim rezultate më të mira, veçanërisht në iPad, ku do të kemi ekran gjithnjë e më të mirë për të përfituar. Kjo lojë video është gjithashtu e disponueshme në platforma të tjera si Android, kështu që ka gjithçka që ju nevojitet për t'u bërë një sukses i vërtetë për shkarkimet dhe përdoruesit, ne do ta ndjekim nga afër për të parë nëse suksesi i saj është afatgjatë ose një lule e vetme.

Ju mund ta shkarkoni Call of Duty falas përmes kjo lidhje


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Serçe dijo

  Apple TV u braktis përsëri ...

 2.   juanma0089 dijo

  ku është opsioni për të luajtur me kontrolluesin ps4? nuk ka asnjë mënyrë për të luajtur edhe me kontrollues.