Tani mund të transmetoni drejtpërdrejt nga GoPro përmes Periskopit

periskop gopro

Më e mira e Periskopit dhe GoPro vjen në duart tona: tani e tutje ne mund të performojmë transmetime të drejtpërdrejta përmes Periskopit duke përdorur tonat Kamera GoPro. Sigurisht, ky mjet do të jetë i disponueshëm vetëm për modelet më të fundit të kamerës së veprimit të momentit: GoPro HERO4 Black dhe HERO4 Silver. Prandaj, tani e tutje ne mund të vendosim nëse duam të transmetojmë përmes kamerës iPhone ose të përdorim GoPro tonë, ideal për adhuruesit e sporteve ekstreme.

Të gjitha këto opsione mund të gjenden në Aplikacioni periskop për iPhone, e cila do të na lejojë të zgjedhim një aparat fotografik. Tani për tani, Periskopi ka më shumë se XNUMX milion përdorues në të gjithë botën, kështu që gjetja e përmbajtjes së re dhe emocionuese do të jetë shumë më e lehtë nga tani e tutje. Përdoruesit mund të shohin zemrat dhe bisedat nga ekrani i telefonit.

Javën e kaluar Twitter filloi të integronte drejtpërdrejt Transmetime të drejtpërdrejta të Periskopit, që do të thotë se ndjekësit tanë të rrjetit social do të kenë mundësi të hyjnë në transmetimet e GoPro direkt nga afati kohor i Twitter.

Nëse keni të instaluar aplikacionin Periscope në iPhone tuaj, këtë do të njohë GoProse sapo ta lidhni me telefonin. Kur hapni Periskopin, do të gjeni një buton për të zgjedhur kamerën. Të gjitha transmetimet që bëni do të regjistrohen në kartën SD të GoPro.

Për momentin, ky është një opsion ekskluzivisht për iPhone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.