Tani mund t'i tregoni YouTube se nuk ju interesojnë rekomandimet e tyre

youtube-Unë nuk jam i interesuar

Përditësimi i aplikacionit YouTube për iOS ka mbërritur disa orë më parë, me lajme, jo në nivelin e dizajnit, ose optimizim (i cili është akoma mjaft për të ardhur keq). Tani mund të njoftojmë se nuk na intereson përmbajtja e rekomanduar e YouTubeNdoshta në këtë mënyrë djemtë nga Google mund të kuptojnë se në seksionin e rekomandimeve ekziston një lloj përmbajtjeje që nuk intereson shumicën e përdoruesve, por është përmbajtje që është mjaft e kushtëzuar nga numri i përdoruesve që janë pajtimtarë të këtij lloji të kanaleve, duke marrë mbi rekomandimet e kanaleve kushtuar "lojrave" ose të një cilësie të dyshimtë.

Ky azhurnim e sjell aplikacionin YouTube deri në versionin 11.32 si në versionin e tij për iPhone dhe iPad dhe e vërteta është se kjo shtesë e re është mjaft e rëndësishme. Ne mund të shënojmë si "jo të interesuar" përmbajtje të caktuar që rekomandojmë, në këtë mënyrë, ne ndihmojmë algoritmin të marrë një këndvështrim tjetër në lidhje me interesat tona në YouTube. Ky algoritëm i YouTube ka qenë shënjestra e ankesave nga përdoruesit dhe YouTubersAskush nuk duket se e pëlqen, përveç katër ose pesë krijuesve të veçantë të përmbajtjes, të cilët janë ata që gjithmonë përfitojnë nga ky lloj rekomandimi, pasi kjo listë duket se përbëhet gjithmonë nga të njëjtët YouTube në mënyrë të përhershme.

Fakti që e njëjta gjë shfaqet gjithmonë në rekomandime nuk na lejon të zbulojmë kanale të reja, të arrijmë përmbajtje të re ose krijues të rinj të cilët mbarojnë përfundimisht duke braktisur kur puna e tyre nuk shpërblehet, dhe për këtë arsye, Shtë e rëndësishme që ata të shtojnë këtë funksion "Nuk më intereson"., dhe ndoshta me të ata do të jenë në gjendje ta përsosin atë, ose të paktën të kuptojnë se njerëzit nuk duan vërtet të shohin atë që mendonin. Kjo është e vetmja risi që mund të gjejmë në azhurnimin e aplikacionit YouTube.

Lajmet e iPhone janë gjithashtu të pranishme në YouTube

Ne jemi duke bërë një angazhim interesant për përmbajtjen e re në YouTube, ne e dimë se në këtë mënyrë ne mund ta bëjmë më të lehtë për ju që të kryeni udhëzimet tona, madje edhe analizën tonë të produkteve dhe softuerit, sepse leximi i tij nuk është i njëjtë me shikimin e tij me sytë tuaj Kohët e fundit kemi analizuar aftësitë e iOS 10 në një mjedis të vërtetë përdorimi, në mënyrë që të mund të kuptoni vetë nëse azhurnimi i ardhshëm i iOS është me të vërtetë i mirë. Mos hezitoni të regjistroheni, më shumë përmbajtje dhe më të mirë do të arrijnë në kanalin që do t'ju interesojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.