Tani mund të votoni dhe të kërkoni Emoji të rinj përmes internetit

kërkesë emoji

Emoji janë bërë një pjesë e rëndësishme e mënyrës se si ne komunikojmë. Ne kemi një sasi të madhe të këtyre imazheve të vogla që shprehin ndjenjat dhe gjendjet tona shpirtërore, aq shumë sa që mund të bëhet një detyrë e vështirë të zgjedhësh një nga kaq shumë. Sidoqoftë, çdo azhurnim i Emojis-it të ri sjell polemika, pse mungon ky që nuk më pëlqen dhe një kaq i thjeshtë sa më pëlqen? EmojiRequest ju ka dhënë një zgjidhje të lehtë, Tani mund të shtoni Emoji të reja, madje të votoni për ato ekzistuese në mënyrë që ato të përfshihen në azhurnimet e ardhshme, në vëmendje të nevojave dhe mendimeve të vërteta të atyre që do t'i përdorin ato.

Për këtë, do të duhet të përdorim një tastierë Emoji të quajtur Emoji>Keyboardshtë tastiera klasike Emoji me shtesën që ka një funksion përmes të cilit mund të kërkojmë Emojis të rinj. Në këtë tastierë mund të përdorni edhe disa Emoji që janë në pritje të përfshirjes, rreth 147 në këtë kohë sipas ekipit të 9to5Mac. Këto vota të mbledhura përmes EmojiXpress i dërgohen ekipit Unicode, i cili do të marrë parasysh përmbajtjen e konkursit për t'i shtuar ose jo në azhurnimin e tij të ardhshëm. Realiteti është i qartë, ne zbulojmë se pothuajse gjysma e Emoji-ve aktualisht në dispozicion nuk përdoren praktikisht nga askush, megjithatë ka disa që nuk janë përfshirë ende pavarësisht se janë kërkuar nga njerëz të zakonshëm.

Nëse nuk ju pëlqen të shkarkoni aplikacionin, mund të vizitoni faqen e tyre përmes internetit KJO LIDHJE dhe kështu votoni për Emoji-n që ju mendoni se duhet të shtohet. Për ta bërë këtë, duhet të identifikohesh përmes Facebook, diçka e rëndë, por krejtësisht e sigurt, në parim. Thjesht duhet të klikoni në Emoji që ju pëlqen dhe më pas në «Kërkesë», një buton i madh jeshil. Ndërkohë e lehtë dhe e thjeshtë, Emoji "shhh" është në krye të listës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.