Tani mund të shihni përsëri ngjarjen speciale të Apple 'Peek performance'

Shikoni performancën

Pasditja e djeshme ishte një sukses i ri për Apple. u zhvillua më ngjarja e parë speciale të mollës së madhe të vitit dhe në të mund të shihnim risitë që tashmë i prisnim, si iPhone SE i ri apo iPad Air i ri i fuqishëm. Ne u njohëm gjithashtu me çipin M1 Ultra, hapi tjetër i Apple për t'i dhënë produkteve të saj fuqi të madhe. Më në fund, një përfundim i gjelbër është vënë gjithashtu në dispozicion për përdoruesit si në iPhone 13 ashtu edhe në iPhone 13 Pro. Nëse dëshironi të shijoni ngjarjen 'Peek performance' nëse nuk mund ta shihni ose dëshironi ta rijetoni, tani mund ta bëni pra nga faqja zyrtare e Apple ose nga kanali i saj në YouTube.

'Performanca e shikimit': iPhone SE i ri, iPad Air i ri dhe shumë më tepër

Apple u stolis dje për të paraqitur produktet e saj të reja për fillimin e vitit. Midis tyre ishin iPhone SE i ri me lidhje 5G ose iPad Air i ri me çipin M1 dhe lidhjen 5G. Nga ana tjetër kanë njoftuar ngjyra të reja për iPhone 13 dhe 13 Pro:

iPhone 13 Pro i ri në Alpine Green dhe iPhone 13 në Gjelbër janë këtu, me çipin ultra të shpejtë A15 Bionic, sisteme të avancuara kamerash, jetëgjatësi të gjatë të baterisë, dizajn të fortë dhe 5G

Artikulli i lidhur:
Ekrani me dizajn me dy vrima të iPhone 14 Pro do të mbërrijë në vitin 2023 për të gjithë iPhone

Nga ana tjetër, iPhone SE i ri ai nuk prezantoi risi të mëdha përtej atyre që pritej. Lidhja 5G, një dizajn i mirëmbajtur dhe inkorporimi i A15 çip Bionik që do ta lejojë atë të zgjasë disa vite me një numër të madh përditësimesh. Duke kaluar në fushën më të përqendruar te hardueri, çipi M1 Ultra, çipi më i shpejtë i kompjuterit personal në treg.

Sistemi i ri në çip ka 114.000 miliardë tranzistorë, më të parët ndonjëherë në një çip kompjuteri personal. M1 Ultra mund të konfigurohet me deri në 128 GB memorie të unifikuar me gjerësi brezi të lartë dhe me vonesë të ulët, e cila mund të aksesohet nga CPU me 20 bërthama, GPU me 64 bërthama dhe Motori Neural me 32 bërthama për të ofruar performancë mbresëlënëse për përdoruesit. zhvilluesit përpilimi i kodit, artistët që punonin në mjedise të mëdha 3D që më parë ishin të pamundura për t'u dhënë, dhe profesionistët e videove që transkodojnë videon në ProRes, tani deri në 5,6 herë më shpejt se një Mac Pro 28 bërthamash me Afterburner.

Nëse dëshironi të rijetoni ngjarjen "Peek performance", mund ta bëni atë përmes kanalit në Youtube lidhjen e të cilit keni mbi këto rreshta ose përmes Uebfaqja zyrtare e Apple. Në këtë të fundit, titrat janë krijuar nga Apple në gjuhë të ndryshme. Ndërsa në YouTube titrat janë vetëm në anglisht dhe për të hyrë në spanjisht duhet t'i përktheni automatikisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.