Udhëtimi i LEGO Builder tani i disponueshëm në Apple Arcade

LEGO Ndërtuesit Jorney

Që nga shtatori i kaluar, Apple Arcade, platforma e lojrave Apple nën pajtim është tashmë në dispozicion, një pajtim që ka një çmim prej 4,99 euro dhe që na ofron qasje në më shumë se 100 lojëra, megjithëse fillimisht katalogu nuk ishte aq i gjerë sa sot.

Katalogut të gjerë që është tashmë i disponueshëm në Apple Arcade duhet t'i shtojmë një të ri: LEGO Builder's Journey, a e shijshme Kjo lojë konfirmon edhe një herë se jo vetëm që gjejmë lojëra fantastike në këtë platformë, por cilësia është një tjetër tërheqëse kryesore e saj. Nëse ju pëlqen Monument Valley, Udhëtimi i LEGO Builder nuk do të zhgënjejë.

Siç mund ta lexojmë në përshkrimin e Udhëtimit të Ndërtuesit, kjo lojë është një enigmë poetike që vërtitet rreth zbulimit se kush jemi dhe çfarë bëhemi. Ai zhvillohet në një botë me tulla LEGO, të përfaqësuar nga elementë LEGO me një nivel detajesh që nuk është arritur kurrë në një pajisje të lëvizshme. Cilësia e lojës është e jashtëzakonshme, diçka që ju do të prisni nga ky titull i ri të jetë në dispozicion ekskluzivisht në Apple Arcade.

Fonogram i bukur Ai do të na shoqërojë ndërsa kalojmë nëpër një botë dërrmuese, të mbushur me efekte të krijuara tulla për tulla. Në këtë udhëtim, ne do të përjetojmë periudha të bumit dhe bustit dhe një kohë kur duhet të lëshojmë imagjinatën tonë për të arritur nivelet, pasi jo gjithmonë ka vetëm një mënyrë për ta arritur atë.

Për të qenë në gjendje të shijoni Apple Arcade, kërkohet iOS 13, është i pajtueshëm me iPhone dhe iPad, iPod touch dhe Apple TV. Ky titull është në spanjisht, kështu që pengesa gjuhësore nuk do të jetë një justifikim për ta provuar. Gjithashtu, tani që kemi disa ditë pushimi, si të vegjlit tanë, ne mund të përdorim këto periudhë provë falas prej një muaji që na ofron Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.