WatchOS 6 tani i disponueshëm për Apple Watch Seria 1 dhe Seria 2

watchOS 6

Më 19 shtator, serverat Apple lëshuan azhurnimin watchOS 6 për Apple Watch Series 3 dhe Series 4, duke lënë të dy Seritë 1 dhe Serinë 2 jashtë azhurnimit, dy modele që ishin në përputhje me versionin e gjashtë të watchOS siç u njoftua në WWDC. Në kohën e nisjes së watchOS 6.

Ka kaluar më shumë se një muaj që nga lëshimi i watchOS 6 në versionin e tij përfundimtar për përdoruesit e Serisë 1 dhe Serisë 2 që të kenë mundësinë të instalojnë këtë version të ri, një version që vjen drejtpërdrejt në këto modele me versionin 6.1 të watchOS. Arsyeja e vetme për vonimin e nisjes mund të jetë optimizimi i sistemit operativ për pajisjet më pak të fuqishme.

Vonesa në nisjen e watchOS 6 mund të jetë si për Serinë 1 ashtu edhe për Serinë 2 të jetë njoftimi i parë që të dy modelet nuk do të azhurnohen në versionin tjetër të watchOS. Ky azhurnim i ri nuk është i disponueshëm vetëm për Seritë 1 dhe Seritë 2, por është gjithashtu i disponueshëm për pjesën tjetër të modeleve që kanë mbërritur më vonë.

Risia kryesore që na ofron watchOS 6.1 është pajtueshmëria me AirPods Pro, Kufjet e reja wireless të Apple me anulim aktiv të zhurmës dhe të cilat janë të disponueshme që dje në faqen e internetit të Apple për 279 euro.

Një tjetër risi që vjen nga dora e këtij azhurnimi të ri të watchOS, ne e gjejmë atë në përmirësuar konsumin e baterisë në Apple Watch Series 5, veçanërisht për të gjithë ata përdorues që përdorin ekranin gjithmonë të ndezur, një nga funksionet që ka shkaktuar një dhimbje koke për përdoruesit që kanë blerë këtë brez të ri të Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Adolfo dijo

  Ora e vajzës sime, e cila është seria 1, nuk merr azhurnimin që komentoni, është akoma në 4.3.2.
  të fala

  1.    Salla Ignatius dijo

   Kështu që do të jetë Seria 0 e para që do të dalë. Seritë 1 dhe Seria 2 dolën në të njëjtën kohë dhe tani është kur ato azhurnohen përmes aplikacionit Watch.

   1.    Adolfo dijo

    Epo, keni absolutisht të drejtë, është e para që kisha dhe mendova se filloi në serinë 1. Faleminderit shumë për sqarimin.

    të fala

    1.    Salla Ignatius dijo

     Për atë jemi.

     Përshëndetje.

 2.   lalo fonseca dijo

  Mënyra e azhurnimit të orës Apple më duket e ngadaltë dhe e lodhshme

 3.   Louis V dijo

  »Ky azhurnim i ri nuk është i disponueshëm vetëm për Seritë 1 dhe Seritë 2, por është i disponueshëm për të gjitha modelet e Apple Watch.»

  Gabim, gjenerata e parë qëndroi në watchOS4

  1.    Salla Ignatius dijo

   mirë

   Kuptohet që nuk është i disponueshëm për Serinë 0, pasi që nëse nuk azhurnohet në watchOS 5 nuk azhurnohet në watchOS.
   6. Sidoqoftë, unë e kam bërë atë paragraf më specifik.

   Përshëndetje dhe faleminderit për kontributin.