Lojë Lord of the Rings: War tani në dispozicion në App Store

Zoti i Unazave: Lufta

Prej disa ditësh në Actualidad iPhone ne po flasim për lojën e re të bazuar në librin e JRR Tolkien që do të mbërrinte në App Store. Ka ardhur ajo ditë dhe loja Lord of the Rings: War tani është në dispozicion në App Store për shkarkim falas, duke u ofruar lojtarëve një përvojë të re të Tokës së Mesme.

Sot, më 23 shtator, pritja ka përfunduar. Zoti i Unazave: Lufta, është a lojë gjeostrategjike nën licencë zyrtare zhvilluar nga NetEase që i kthen lojtarët në Tokën e Mesme me një rekreacion identik si të hartave ashtu edhe të personazheve, duke rikrijuar botën e kësaj ekskluziviteti të njohur.

Që nga momenti i parë, do ta bëjmë zhyt veten në atmosferën e Zotit të Unazave, me kinematikë mbresëlënëse të shoqëruar me një kolonë zanore fantastike. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të zgjedhim një fraksion midis Gondor, Rohan, Lothlórien, Erebor, Mordor, Isengard, Angmar dhe Rhûn dhe më pas të dizajnojmë unazën, nga ngjyra në materialin prodhues.

Gjatë lojës, do të na duhet hartojnë strategji për të pushtuar sheshet fqinje të anëtarëve të Komunitetit dhe FraksionitMe Përveç kësaj, ne gjithashtu duhet të rekrutojmë komandantë për të ndërtuar ushtrinë tonë me çdo sezon të ri, një sezon që zgjat midis 2 dhe 3 muaj.

Sheshet që ne pushtojmë na ofrojnë nga burimet bazë për të ruajtur zgjerimin tonë në territore të tjera pikat e kontrollit që na ofrojnë kontroll total mbi rajonin.

Zoti i Unazave: Lufta, bazohet në trilogjinë e librit JRR Tolkien dhe përshtatjen e filmit nga Peter Jackson. Ky titull është në dispozicion për shkarkim falas në App Store, Luajnë Store dhe në Dyqani Galaxy dhe përfshin blerjet në lojë.

Zoti i Unazave: Lufta (Lidhja AppStore)
Zoti i Unazave: Luftafalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.