IOS 13.4 është tani në dispozicion dhe vjen me të gjitha këto lajme

iOS 13.4

Shumë janë kompanitë në të gjithë botën që kanë miratuar telecommuting në mënyrë që të mos ndalojnë plotësisht kompaninë, për sa kohë që është e realizueshme. Edhe pse Apple tashmë WWDC 2020 anulohet dhe shume nga punonjesit tuaj jane duke punuar nga shtëpitë e tyre, divizioni i softverit vazhdon të bëjë punën e tij.

Siç kishim njoftuar disa ditë më parë, nga serverat e Apple ata kanë nisur Përditësimi i iOS 13.4, një azhurnim që në varësi të pajisjes, zë rreth 1 GB, kështu që ne duhet të armatosemi me durim nëse duam të jemi ndër të parët që do të azhurnojmë terminalet tona.

iOs 13.4 na ofron disa risi, por midis të gjithave, ne duhet të nxjerrim në pah mbi të dy: mundësinë e ndajnë dosjet iCloud dhe memoji të ri. Risitë e tjera që vijnë me këtë azhurnim, ne i gjejmë në ridizenjimin e shiritit të postës, përmirësime në funksionimin e miut në iPad, blerje universale, shkurtore të reja Shazam, mundësi të reja shfaqjeje në CarPlay ...

Ndani dosjet iCloud

Apple njoftoi se iCloud do të merrte ndarjen e dosjeve në qershor 2019, një tipar që u deshën gati 6 muaj për të arritur të jetë i disponueshëm në iOS dhe macOS dhe kjo na lejon, përmes një lidhje, të ndajmë përmbajtjen e një dosjeje me njerëz të tjerë, duke i lejuar ata të bëjnë ndryshime në të ose të kenë vetëm qasje leximi.

Memoji të reja në iOS 13.4

 

Praktikisht, çdo version i ri i iOS na ofron memoji të reja, memoji që mund t'i ndajmë përmes aplikacionit tonë të zakonshëm të mesazheve. Këto shtete të reja janë i zemëruar, me MacBook tonë, duke festuar, dha dorëheqjen, i befasuar...

Përmirësimet e performancës së miut në iPad

Javën e kaluar, Apple prezantoi zyrtarisht gamën e re iPad Pro, një gamë të re që vjen nga dora e një Tastierë e re Smart duke përfshirë një trackpad. Duke integruar një trackpad, Apple është detyruar të përmirësojë funksionimin e miut për të shtuar më shumë opsione sesa përfshinte më parë.

https://www.actualidadiphone.com/como-configurar-los-botones-de-tu-raton-en-ipados/

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.