OneHanded, aktivizoni tastierën e fshehur të iOS 10 në iOS 9

Njëra dore Më 20 tetor, Steve Stroughton Smith ai zbuloi që iOS 10 kishte një tastierë e fshehur kjo do të na lejojë të shkruajmë me një dorë edhe nëse përdorim një iPhone 5.5 inç dhe nuk kemi duar të mëdha. Për të hyrë në tastierën në fjalë duhet të rrëshqasim vetëm në të djathtë nga e majta për ta bërë atë me gishtin e madh të djathtë ose e kundërta për ta bërë atë me gishtin e madh të majtë. Ata nuk vonuan shumë për të krijuar dhe nisur Njëra dore, një shkulje nga Cydia që do të na lejojë të provojmë atë tastierë.

OneHanded punon saktësisht njësoj si ajo që zbuloi Steve, rrëshqitje nga buza për të shkurtuar tastierën dhe për të shfaqur tastet e redaktimit (prerja, kopjimi, ngjitja dhe zhbllokimi) që janë gjithashtu të disponueshme kur shkruajmë në modalitetin e peizazhit në një iPhone 6 ose më të ri dhe në çdo iPad. Madhësia e tastierës sapo të shkurtohet është afërsisht e njëjtë me atë të çdo iPhone me një ekran 3,5 ose 4 inç.

OneHanded na lejon të shkruajmë me një dorë në çdo iPhone

Lidhur me versionin zyrtar, është e pamundur të dimë se kur do të jemi në gjendje ta përdorim këtë tastierë, por ekzistojnë dy mundësi: në pranverë ose nga vera e vitit 2017. Personalisht, unë jam më i prirur të mendoj se kjo tastierë do të jetë një nga risitë e disponueshme në pranverë, kur Apple lëshon një azhurnim të shkëlqyeshëm që në vitin 2016 përfshiu ndërrimin e natës, ndër të tjera. U zbulua gjithashtu një mënyrë e errët në të cilën ndërfaqja u bë krejtësisht e zezë, e cila ishte shkak për spekulime në lidhje me ardhjen e ekraneve OLED në smartphone smartphone.

Sa për OneHanded, ajo është një shkulje falas e cila është e disponueshme në depon e BigBoss. Në kohën e shkrimit vetëm të këtyre rreshtave punon në iOS 9, versioni më i fundit i iOS për të cilin është i disponueshëm një burgim publik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.