Tastiera e plotë në ekranin e ri të Apple Watch Series 7

Një nga pjesët pozitive të të pasurit një ekran më të madh në Apple Watch është se na lejon të shijojmë tastierën e plotë në orë. Ky opsion nuk do të ishte i mundur pa rritjen e ekranit të arritur nga Apple dhe kjo është në modelet aktuale nuk kemi tastierë të plotë për të shtypur por zbatohet në këto modele të reja.

Ekrani më i madh gjithashtu mbështet 50% më shumë tekst siç tregohet në prezantim, diçka që përdoruesit që marrin shumë mesazhe me tekst ose email pa dyshim do ta vlerësojnë. Me pak fjalë, gjëja e rëndësishme këtu është se madhësia e përgjithshme e kutisë së orës dhe grupi i saj nuk rrit pothuajse asgjë, ajo që rritet është ekrani.

Tastiera ju lejon të përdorni funksionin Quickpath

Ata gjithashtu shtojnë opsionin e quajtur nga Apple si Quickpath, i cili nuk është asgjë tjetër përveç opsionit për të shkruar duke rrëshqitur në tastierë vetë. Një detaj tjetër interesant është se ky funksion i ri ekskluziv për Serinë 7 përdor inteligjencën artificiale për të mësuar fjalë dhe për këtë arsye sa herë që e përdorni do të bëhet më e lehtë të shkruani duke rrëshqitur, ashtu si iPhone sot.

Me këtë ekran të ri më të madh që shkon nga 41mm në 45mm të modelit më të madh, nuk do të na kushtojë asgjë për të vizatuar shkronjat edhe nëse kemi gishta të mëdhenj. Butonat për të bashkëvepruar dhe ndërfaqja në përgjithësi gjithashtu janë ridizajnuar për t'u përdorur në këtë orë të re që për momentin ne ende presim t'i rezervojmë. Thuhet se mund të jetë vonë këtë vjeshtë edhe pse nuk ka asgjë të konfirmuar nga Apple kështu që do të jetë koha për të vazhduar të presim në këtë drejtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Luis dijo

    Tashmë ishte e mundur me një aplikacion të jashtëm, ata e vunë veton dhe tani e përfshijnë ekskluzivisht vetëm për orën 7. Sa mirë ecni mollë.