Tastiera e re Magjike për iPad Pro tani e disponueshme në Apple Store

Së bashku me njoftimin e iPhone SE të ri vetëm disa orë më parë, Apple ka lëshuar tastierën e re Magjike për iPad Pro. Tastierë e re me ndriçim të pasmë me trackpad për modelet 2018 dhe 2020 përpara lansimit të njoftuar në maj dhe mund të blihet tashmë me dërgesat në 23 Prill.

Ishte një nga surprizat më të mëdha të prezantimit të iPad Pro të ri 2020. Tableti i ri Apple erdhi me një mbulesë që përfshinte një tastierë me ndriçim të pasëm, mekanizma dhe gërshërë dhe një trackpad, në stilin e vërtetë MacBook. Ky aksesor që shkaktoi një sensacion për dizajni i tij që e bën iPad-in të "notojë" mbi tastierë, Wasshtë njoftuar për muajin maj pa një datë specifike të nisjes, por tashmë është në dispozicion në Apple Store në internet për blerje, me datat e dorëzimit që variojnë nga 21 në 23 Prill.

Kjo tastierë vjen pas azhurnimit në iPadOS 13.4 që ofron pajtueshmërinë e miut dhe trackpad dhe një majë shkruese që mund të përdoret në të gjithë sistemin, përveç të gjitha aplikacioneve të përputhshme. Me këtë funksionalitet të ri, zgjidhja që ata kanë pritur për një kohë të gjatë u vjen shumë përdoruesve, Përveç kësaj që ka një USB-C për të rimbushur iPad-in që e lë falas USB-C-në e iPad-it të bashkëngjitni disa pajisje shtesë si kufje ose një disk i jashtëm.

Isshtë në dispozicion për të dy madhësitë e iPad (11 dhe 12,9 inç) dhe është në përputhje me modelin e fundit 2020 dhe modelin e mëparshëm 2018, që do të thotë se ata prej nesh që tashmë kanë modelin e mëparshëm nuk duhet të blejnë modelin e ri. të jetë në gjendje ta përdorë atë. Çmimi i tij është 339 € për modelin 11 inç dhe 399 € për 12,9 inç. Nëse dëshironi ta blini, mund ta bëni nga kjo lidhje në Apple Store në internet. Dhe nëse çmimi duket shumë i lartë, gjithmonë mund të prisni që Logitech të lëshojë tastierën e vet me trackpad, të cilin ajo e ka njoftuar tashmë për iPad-et e zakonshëm, por që ne akoma po presim për iPad Pro.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.