Tastiera e re për iPad Pro do të përfshijë një trackpad

Folio e tastierës inteligjente

Me iOS 13, Apple dorëzoi një nga dëshirat më të mëdha të përdoruesve besnikë të iPad: Mbështetje për një mi, megjithëse shumë pak përdorues e përdorin atë tani që është në dispozicion. Duke ofruar mbështetje të miut, si dhe aftësinë për të hyrë në pajisjet e jashtme të ruajtjes, iPad shkoi një hap më tej për të qenë me të vërtetë një alternativë ndaj një laptop.

Për të qenë në gjendje të përdorni miun, është e nevojshme të keni qasje në menunë e aksesit të iPad, por duket se me iOS 14, kjo do të ndryshojë dhe Apple dëshiron ta bëjë më të lehtë dhe më të lehtë përdorimin e miut. Siç është raportuar nga The Information, Apple do të nisë një tastierë të re inteligjente për iPad Pro me një trackpad të integruar.

Sipas këtij mediumi, Apple ka punuar për disa vite në një tastierë inteligjente me trackpad, një tastierë që do të bëhet nga të njëjtat materiale si modeli aktual. Lëshimi i kësaj tastiere do të prodhohet nga gjenerata e ardhshme e iPad Pro, Një model që ndërsa disa zëra sugjerojnë se do të paraqitet në Mars, të tjerët vonojnë atë datë deri në Shtator / Tetor për shkak të problemeve të prodhimit të shkaktuara nga koronavirusi.

Duke përfshirë një trackpad, Apple është dashur ndryshoni paraqitjen për t'i lënë hapësirë ​​trackpad-it, një tastierë gjithashtu, sipas thashethemeve të ndryshme, mund të përfshijë një mekanizëm gërshërë përveç ndriçimit të dritës në çelësat, kështu që ka të ngjarë që trashësia e tij të rritet nëse Apple nuk ka punuar në një model që na ofron të gjitha ato karakteristika me trashësinë minimale të nevojshme .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.