Tastiera Magjike me trackpad do të dalë në treg në fund të majit sipas Amazon UK

Pas anulimit të ngjarjes së prezantimit që Apple planifikoi të zhvillonte në Mars, një ngjarje që nuk e njoftoi, për shkak të koronavirusit, kompania e Tim Cook nisi përmes faqes së saj të internetit gamën e re iPad Pro, një gamë e re që është mjaft pa kafeinë dhe me shumë pak ndryshime në krahasim me modelin 2018, përveç sistemit të kamerës.

Por ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte e reja Tastiera Magjike një tastierë me ndriçim të ndritshëm që gjithashtu përfshin një trackpad dhe mekanizmi është gërshërë. Sa më shumë sheqer, aq më e ëmbël: 399 euro për 12,9 inç dhe 349 euro për 11 inç. Asnjë datë specifike e lansimit nuk u njoftua në faqen e internetit të Apple, duke na ftuar në muajin maj.

Nuk do të ishte hera e parë që Apple shpallte një datë të lëshimit dhe më në fund nuk është përmbushur. Feshtë e mundshme të mendosh se në situatën pandemike në të cilën gjendemi, data e nisjes do të vonohet për arsye logjistike dhe prodhuese. Por duket se jo.

Djemtë në Apple Insider kanë gjetur Keyboard Magic të ri 2020 për 11-inç iPad Pro të listuara në Amazon UK, shoqëruar me datën e lëshimit: 30 maj dhe me mundësinë e rezervimit të tij në këtë kohë. Strikshtë e habitshme që kjo tastierë e re është renditur tashmë në Amazon UK por jo në faqen e internetit Amazon në Shtetet e Bashkuara, ku duhet të mbërrijë e para si zakonisht në çdo lançim të Apple.

Kur do të dalë në shitje tastiera e re Magjike?

Data që tregon Amazon në lidhje me disponueshmërinë e tastierës së re Magjike është indikative, mund të jetë herët ose vonë, kështu që nëse jeni duke pritur për këtë tastierë të re (versioni Amazon UK është i disponueshëm vetëm në versionin anglisht), më e mira që mund të bëni është të prisni, pasi ka shume te ngjare Apple e lëshoi ​​paraprakisht përmes dyqanit të saj në internet së pari.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.