Tabelat Apple Campus 2 do të jenë pods 5.5 milion

Apple Campus 2 Pods

Selia e ardhshme e bllokut, Kampusi i Mollës 2 Ai do të arrijë me një dizajn të ri praktikisht në çdo pikë për ta bërë atë saktësisht atë që Tim Cook dhe bashkë. Kjo vëmendje për detajet do të jetë gjithashtu e pranishme në brendësi të ndërtesës, e cila përfshin mobiljet. Qumështi i Dizajnit Ai kohët e fundit vizitoi ambientet dhe na dha informacion mbi pjesën e mobiljeve që do të jenë brenda: tavolinat.

Apple Campus 2 do të ketë 500 tavolina lisi boshllëqet e personalizuara të krijuara për këtë rast, secila prej tyre E gjatë 5.5m, 1,2m e gjerë dhe 300 kg peshë. Tavolinat do të projektohen nga kompania gjermane Arco dhe do të përbëhen nga një tryezë një copë në formë skateboard me buzë të rrumbullakosura dhe një sipërfaqe plotësisht të sheshtë. Si mund të ishte ndryshe, CDO e Apple Jony Ive do të kishte miratuar modelin e paraqitur nga Arco.

Apple Campus 2 do të përdorë tabela të personalizuara

Përafrimi më i afërt në kokën time është një kuvertë e madhe, e zhveshur prej druri e skateboard, e krijuar për një kolos të Jony Ive. Dhe nëse kombinojmë gjatësitë e 500 tabelave në Apple Campus 2, rezultati do të ishte përafërsisht i barabartë me National Mall në Washington, DC.

Këto tavolina Extra Long Arch Pod Island janë ndërtuar me gjethe të bardha lisi të bardha Spessart që vijnë nga pyjet përrallore të Gjermanisë. Nuk ka tegela të dukshme për shkak të një teknike inovative nga kompania që në thelb lustron fletë të vazhdueshme druri që më pas janë bashkangjitur në një tryezë.

Qëllimi i Apple është që të përdorë tabelat brenda zonë e hapur e «Pods» të vendosura në secilin kat të ndërtesës kryesore në formë unaze. Forma është krijuar për të inkurajuar "përzierjen aksidentale" midis punonjësve duke siguruar një hapësirë ​​të hapur pune që "bashkon njerëzit në mënyrë organike", një koncept që Desing Milk thotë se lindi kur Steve Jobs punoi në Pixar.

Kur të gjitha tavolinat të mbarojnë, ato do të dërgohen së bashku me 300 tavolina dhe 200 stola të tjera në Apple Campus 2. Për t'i vendosur ato, do të nevojiten vinça dhe kukulla, diçka që nuk është për t'u habitur duke marrë parasysh se vetëm druri tashmë peshon 300 kg. Apple pret që Kampusi i ri të jetë gati deri në fund të vitit 2016, por ata nuk do të fillojnë të punojnë atje deri në fillimi i vitit 2017.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.